R e k l a m a

Bochnia. Tężnia prawie gotowa! Trwa budowa boisk i placu zabaw – WIDEO

-

W ekspresowym tempie realizowana jest inwestycja, która kosztować będzie miasto blisko 7,8 mln złotych. Pierwsze łopaty wbito w kwietniu tego roku i wszystko wskazuje na to, że zgodnie z planem obiekt zostanie wzniesiony w ciągu zakładanych 8 miesięcy.

Zadanie o nazwie „Budowa tężni wraz z komorą solną w Bochni” realizowane jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą jest firma ZUE S.A., z którą władze miasta podpisały umowę w czerwcu 2018 r. Niespełna rok później (18 kwietnia 2019) wbito symboliczne „pierwsze łopaty”.

W ramach inwestycji przy Szkole Podstawowej nr 2 w Bochni, w sąsiedztwie Plant Salinarnych, powstaje nie tylko tężnia solankowa, ale również kompleks nowoczesnych boisk wraz z infrastrukturą. Dotychczasowe trzy boiska asfaltowe zostaną zastąpione przez dwa nowe – jedno ze sztuczną trawą do gry w piłkę nożną i piłkę ręczną, drugie z nawierzchnią poliuretanową do koszykówki i siatkówki. Ponadto powstanie nowy plac zabaw z zieloną siłownią oraz bieżnia. Zamontowane zostanie też oświetlenie oraz elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci).

Termin zakończenia zadania to połowa grudnia bieżącego roku. Sam rozruch tężni nastąpi wiosną 2020 r.

Tężnia ma być dostępna dla każdego bez opłat. Natomiast symboliczną opłatę w wysokości kilku złotych planuje się wprowadzić dla komory solnej.

Koszt budowy całego kompleksu to prawie 7,8 mln zł. Bochnia otrzymała na to zadanie ok. 3,7 mln zł unijnej dotacji.

Subskrybujcie nasz kanał na YouTube, aby nie przegapić dodawanych materiałów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc