Kontrowersje w Rzezawie. Żona wójta została zastępcą dyrektora w ośrodku kultury

-

– My, radni gminy Rzezawa, którym na sercu leży dobro naszej wspólnoty, z wielkim oburzeniem przyjęliśmy informację o zatrudnieniu Pani Iwony Palej, żony wójta Gminy Rzezawa Mariusza Paleja na stanowisku zastępcy dyrektora Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie – napisali w liście do redakcji Bochnianin.pl radni gminy Ewa Kociołek i Marian Gnutek.

Wójt Mariusz Palej rządzi gminą drugą kadencję. Od lutego 2019 r. w gminnym CKCZiS zaczęła pracować jego żona. Została zatrudniona na stanowisku zastępcy dyrektora ośrodka (umowa na czas nieokreślony).

Autorzy pisma przesłanego do Bochnianin.pl zwracają uwagę, że obsadzenie stanowiska odbyło się bez konkursu, a co więcej, do dzisiaj na stronach internetowych ośrodek nie informuje o tym, kto jest zastępcą dyrektora. Uważają to za „bulwersujące”.

– Sposób zatrudnienia i ukrywanie tego faktu przez władze gminy i CKCZiS w Rzezawie sugeruje, że wybór tej osoby był podyktowany tylko i wyłącznie więzami rodzinnymi, a nie kwalifikacjami – stwierdzają E. Kociołek i M. Gnutek. Podkreślają, że postępowania konkursowe są przecież ogłaszane na wiele innych, także niższych stanowisk: – Jaki jest klucz ogłaszania konkursów w Gminie Rzezawa? Dla żony wójta nie, dla innych tak? – pytają, dorzucając jeszcze: – Rodzą się też kolejne pytania np. o wysokość zarobków tej Pani.

Radni wystąpili do CKCZiS z wnioskiem o informację publiczną w tej sprawie. Od dyrektor Renaty Prokop dostali następujące wyjaśnienie:

– Na przedmiotowe stanowisko nie było przeprowadzone postępowanie konkursowe albowiem nie ma takiego obowiązku. Informujemy również, iż Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie nie ma obowiązku umieszczania na stronie internetowej informacji o wszystkich pracownikach.

Wójt Mariusz Palej poproszony o odniesienie się do podnoszonych przez radnych zarzutów ucina krótko: Nie zamierzam tego komentować. Jeżeli radni uważają, że coś jest nie tak, to są odpowiednie instytucje i służby do tego, żeby to przeanalizowały.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023