R e k l a m a

Brzesko. Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo

-

Współpraca i błyskawiczny przekaz informacji pomiędzy policjantami z Krakowa i Brzeska spowodowały, że mężczyzna, który usiłował odebrać sobie życie w porę trafił pod opiekę specjalistów.

Minionej nocy, 28 października około godz. 23.25 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymał informację od policjantów z Krakowa o mężczyźnie, który chce targnąć się na własne życie. 30-letni mieszkaniec Krakowa wyszedł z mieszkania, wsiadł do samochodu i odjechał informując przy tym członka rodziny o swoim zamiarze.

Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania lokalizując jego telefon. Gdy się okazało, że mężczyzna może przebywać w pobliżu ulicy Leśnej w Brzesku na miejsce został wysłany natychmiast najbliższy patrol. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w pobliżu lasu zauważyli samochód marki BMW, którym miał się poruszać 30-latek. Nieopodal pojazdu, w zaroślach stał mieszkaniec Krakowa, którego policjanci szukali. Mężczyzna był roztrzęsiony i w złym stanie emocjonalnym. Powiedział funkcjonariuszom, że połknął leki i popił alkoholem. Na miejsce od razu wezwano karetkę pogotowia.

Mężczyzna trafił do szpitala pod opiekę specjalistów. Gdyby nie szybkie i skuteczne działanie policjantów, próba odebrania życia mogła okazać się skuteczna.

Pamiętajcie! W każdym powiecie jest wiele instytucji, do których można zwrócić się o pomoc w trudnych chwilach. W funkcjonujących centrach pomocy rodzinie czy ośrodkach interwencji kryzysowych otrzymacie fachowe wsparcie. Można też skorzystać z całodobowego numeru Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie – 800 70 22 22.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia