R e k l a m a

Wstrząsająca śmierć. 17-letnia uczennica zginęła potrącona na pasach

-

Do wypadku doszło w miniony piątek w miejscowości Nieznanowice (gmina Gdów, powiat wielicki). Kierowca wjechał w dziewczynę przechodzącą przez jezdnię na pasach. Na skutek odniesionych obrażeń 17-latka zmarła po kilku dniach w szpitalu.

Weronika była uczennicą Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni („Budowlanka”). Kierowca – rok starszy – także uczy się w Bochni, w Zespole Szkół Nr 1 („Mechanik”).

Tego ranka oboje najpewniej byli właśnie w drodze do szkoły.

Na tym skrzyżowaniu doszło do wypadku – screen Google Maps.

Tragedia rozegrała się w miniony piątek około godz. 7:00 na oznakowanym przejściu dla pieszych, na długim, prostym odcinku drogi wojewódzkiej 967 w Nieznanowicach (powiat wielicki). Potrącona nastolatka – mieszkanka pobliskiego Niewiarowa – z poważnymi obrażeniami ciała została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do jednego ze szpitali w Krakowie. Niestety, lekarze nie zdołali jej uratować – po kilku dniach, we wtorek 29 października, 17-latka zmarła.

Jadącego w kierunku Bochni osobowego volkswagena prowadził 18-letni mieszkaniec Gdowa. Był trzeźwy. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a pojazd zabezpieczono do analizy przez biegłego.

Sprawą tragicznego wypadku zajmuje się prokuratura w Myślenicach.

Pogrzeb Weroniki odbędzie się w najbliższą sobotę, 2 listopada. O godz. 13:00 w kościele w Niegowici rozpocznie się msza żałobna, po której zmarła zostanie odprowadzona na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu parafialnym.

Miejsce tragedii (Google Street View):

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc