2 liga koszykówki: W meczu na szczycie wygrała ekipa z Krakowa – ZDJĘCIA

-

W starciu niepokonanych dotąd drużyn Contimax MOSiR Bochnia uległ u siebie KK UR Kraków różnicą 6 punktów. Był to ostatni mecz I rundy, po nim krakowianki są jedyną ekipą w naszej grupie, która wygrała wszystkie mecze.

Kibice ostrzyli sobie zęby na dobre widowisko, ale w sobotnim spotkaniu owszem, było mnóstwo walki, ambicji i determinacji po obu stronach, ale mało skutecznych akcji i punktów, co zaowocowało stosunkowo niskim wynikiem (45:51). Na tym poziomie rozgrywek nie prowadzi się szczegółowych statystyk rzutowych, ale z pewnością procent skuteczności tego dnia w obu ekipach nie należał do najwyższych. Oczywiście było to także pochodną presji, jaką na rywalki wywierała drużyna przeciwna.

Od początku meczu dojrzalej na parkiecie prezentowały się zawodniczki z Krakowa (starsze, bardziej doświadczone). Pierwszą kwartę wygrały 15:10 i wydawało się, że gospodynie, które momentami wydawały się zagubione, a w ich szeregi wkradał się chaos, nie będą w stanie im się przeciwstawić. Jednak mobilizowane przez trenerkę oraz głośno dopingujących kibiców nie odpuszczały, dzięki czemu w trzeciej kwarcie doprowadziły wreszcie do remisu i wyszły nawet na kilkupunktowe prowadzenie.

W tym momencie wydawało się, że chociaż bocheńskiemu zespołowi wyraźnie nie idzie, to ten wieczór może jeszcze zakończyć się happy endem.

Nic z tego. Na czwartą kwartę drużyny wyszły przy prowadzeniu Bochni 38:34, ale w tych ostatnich 10 minutach krakowianki dowodzone pod nieobecność trener Eweliny Kobryn przez jej grającą asystentkę Katarzynę Homoncik (nr 12, 171 cm wzrostu, 31 lat) przycisnęły i wygrały tę część 17:7 (aż 10 pkt. w tej kwarcie rzuciła Agnieszka Krzywoń – nr 9, 177 cm, 35 lat; w całym meczu 19 pkt.).

Już za tydzień ruszy runda rewanżowa. Bochnianki rozpoczną ją 17 listopada meczem u siebie z MKS Pałac Młodzieży Tarnów (niedziela, godz. 16:00).

Contimax MOSiR Bochnia – KK Uniwersytet Rolniczy Kraków 45:51
w kwartach 10:15, 11:11, 17:8, 7:17

Punkty dla Bochni: Puter 10, Buczek 8, Malinowska 8, Natkaniec 8, Rak 5, Fortuna 3, Mazur 3.

Punkty dla Krakowa: Krzywoń 19, Wilk 10, Homoncik 6, Pasek 6, Piwowarczyk 4, Malaga 2, Rafałowicz 2, Stachura 2.