22-latek pędził 106 km/h w terenie zabudowanym

-

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej jednostki zatrzymali prawo jazdy 22-latkowi, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h. Policyjna kontrola zakończyła się też mandatem i punktami karnymi.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 11 listopada 2019 r. w miejscowości Drużków Pusty (gmina Iwkowa, powiat brzeski). Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali tam prędkość z jaką poruszają się kierowcy samochodów. Około godziny 17.00 zmierzyli prędkość pędzącego w ich kierunku seata. Urządzenie wskazało 106 km/h w terenie, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Siedzącemu za kierownicą seata 22-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy. Kierowcę czeka teraz trzymiesięczna przerwa zanim ponownie będzie mógł usiąść za kierownicę samochodu. Dodatkowo funkcjonariusze nałożyli na niego mandat, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Od początku roku z blankietem prawa jazdy na 3 miesiące pożegnało się 62 kierowców, którzy zostali zatrzymani do kontroli drogowych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na terenie powiatu brzeskiego. Nadmierna prędkość to nadal główna przyczyna zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że szaleńcza jazda to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim utraty zdrowia czy nawet życia swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2022

X