Małopolska: więcej zwolnień lekarskich z powodu zaburzeń psychicznych i zachowania

-

Liczba zwolnień lekarskich wystawionych w 2025 r. w Małopolsce z powodu zaburzeń psychicznych i zachowania wyniosła niemal 124 tys. Dla porównania w 2022 r. było ich 90,8 tys.

Jeśli chodzi o liczbę dni absencji chorobowej w ubiegłym roku w województwie małopolskim, którą spowodowały zaburzenia psychiczne i zachowania, to przekroczyła ona 2,1 mln. W 2022 r. natomiast wyniosła niecałe 1,5 mln.

W całym kraju w ubiegłym roku lekarze wystawili ponad 1,7 mln zaświadczeń lekarskich z powodu zaburzeń z tej grupy. Ubezpieczeni spędzili na tych zwolnieniach 34 mln dni absencji chorobowej. Z kolei w 2022 r. wystawiono 1,3 mln takich zwolnień na 23,8 mln dni absencji chorobowej.

Do tej grupy chorobowej zaliczane są m.in. depresja, schizofrenia, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia osobowości i reakcje na ciężki stres.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia