R e k l a m a

Biblioteka. W niedzielę koncert „Znasz-li ten kraj”

-

Polska Fundacja Kultury i Rozwoju oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zapraszają w niedzielę 17 listopada na koncert pieśni i arii Stanisława Moniuszki „Znasz-li ten kraj”. Początek o godz. 15.00 w sali klubu Biblioteki (ul. A. Mickiewicza 5). Wstęp wolny.

W roku 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki Polska Fundacja Kultury i Rozwoju realizuje cykl koncertów propagujących muzyczną twórczość ojca polskiej opery narodowej. Ten jubileusz to znakomita okazja do przypomnienia jego wkładu w polską kulturę i tożsamość narodową.

Podczas koncertu usłyszymy wybrane pieśni i arie Stanisława Moniuszki oraz fragmenty listów i wspomnień kompozytora. W programie znajdą się najpiękniejsze i najbardziej lubiane pieśni ze „Śpiewników domowych”, a także najpopularniejsze arie z oper. To prawdziwa uczta dla melomanów. Będziemy mogli usłyszeć m.in. „Znasz-li ten kraj”, „Dziad i baba”, „Pieśń wieczorną”, „Złotą rybkę”, „Arię Stanisława” i „Pieśń Skołuby”.

Dodatkowym walorem tegoż koncertu będzie słowo wiążące, które wprowadzi słuchaczy w nastrój i wymowę prezentowanych utworów. Wplecione fragmenty listów i wspomnień Stanisława Moniuszki, i innych zaprzyjaźnionych z nim twórców, a także anegdoty z życia kompozytora, ożywią koncert budując niepowtarzalną dramaturgię i atmosferę spotkania. Niezwykłą ciekawostką będą także fragmenty nieznanych wierszy i fraszek autorstwa samego kompozytora.

Wykonawcami koncertu będą: Wiktoria Oleksińska – sopran, Rafał Kuźma – baryton, Filip Kot – fortepian, Dawid Mik – słowo wiążące oraz Monika Wenta – recytacje.

Koncert odbędzie się w ramach projektu „Znasz-li ten kraj. Moniuszko na 200 lecie urodzin” sfinansowanego przez Fundację PZU.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia