2. liga koszykówki. Wygrana MOSiR z Tarnowem. Łatwo nie było! – ZDJĘCIA

-

Od zwycięstwa zaczęły II rundę rozgrywek koszykarki Contimax MOSiR Bochnia. W niedzielę gościły na własnym parkiecie zespół MKS Pałac Młodzieży Tarnów, który na inaugurację sezonu pokonały 50 punktami. Tym razem już tak łatwo nie było…

Drużyna z Tarnowa, wzmocniona dwoma zawodniczkami I-ligowego klubu Politechniki Krakowskiej, okazała się znacznie trudniejsza do ogrania. Nowe nabytki były filarami zespołu – uwagę zwracała zwłaszcza grająca z numerem 3 bardzo dynamiczna Magdalena Ruta, która w całym meczu zdobyła 21 punktów. Swoje zrobiła też Patrycja Rogalska, która rzuciła 14 punktów.

Z piłką nowa zawodniczka tarnowskiej drużyny – Magdalena Ruta (21 pkt. w meczu).

To jednak okazało się za mało do pokonania tego dnia zespołu z Bochni. Na szczęście bowiem i po naszej stronie mieliśmy liderkę, która „pociągnęła” drużynę w trudnych momentach – Magdalena Puter rzuciła 24 punkty, w tym 4 „trójki”. Warto odnotować też 17 oczek Aiszy Buczek, wyróżniły się Gabriela Rak (12 pkt) i Julia Natkaniec (11 pkt).

Mecz rozstrzygnął początek czwartej kwarty – tarnowianki, które goniły wynik, zaczęły tę część gry od doprowadzenia wreszcie do remisu 58:58, ale potem w trzy minuty bochnianki zrobiły 9:0 i zdobytą przewagę już utrzymywały (mniej lub bardziej spokojnie) do ostatniego gwizdka.

Najlepsza zawodniczka zwycięskiego zespołu, Magdalena Puter, po meczu w rozmowie z dziennikarzami oceniła: – Pierwsza połowa to nie była nasza koszykówka. W przerwie wyjaśniłyśmy sobie, że naszym atutem jest gra pod koszem i tak właśnie musimy grać.

Zespół z Bochni w tym meczu poprowadził drugi trener – Rafał Sroka. Małgorzata Misiuk oglądała mecz z trybun (kara za 3 faule techniczne).

Contimax MOSiR Bochnia – MKS PM Tarnów 79:67

W kwartach: 26:17, 8:16, 24:23, 21:11

Punkty dla Bochni: Puter 24, Buczek 17, Rak 12, Natkaniec 11, Malinowska 6, Fortuna 5, Mazur 4.

Punkty dla Tarnowa: Ruta 21, Liszka 17, Rogalska 14, Sajdak 4, Węglarz 4, Jaworska 4, Kolbusz 3.