R e k l a m a

Bochnia. Będzie modernizacja ulicy Wiśnickiej. Powstaną lewoskręty

-

W najbliższych miesiącach należy spodziewać się kolejnych utrudnień w ruchu na ul. Wiśnickiej (DW 965). W ramach modernizacji tej drogi mają zostać przebudowane leżące blisko siebie skrzyżowania z ul. Strzelecką oraz z ulicą Witosa. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie ruszą prace i ile potrwają.

O remont drogi wojewódzkiej nr 965 radni z Bochni pytali pod koniec sierpnia, korzystając wówczas z okazji, że na sesji rady miasta pojawili się przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich. ZDW realizuje duży projekt modernizacji DW965 od Limanowej do Zielonej – trwa to już bardzo długo, etapami, na różnych odcinkach. Bocheńscy radni chcieli m.in. wiedzieć kiedy będzie finał prac prowadzonych w granicach administracyjnych miasta i czy newralgiczne skrzyżowania na ul. Wiśnickiej zostaną przebudowane.

Delegaci ZDW potwierdzili wówczas, że na skrzyżowaniach ul. Wiśnickiej z ul. Strzelecką oraz z ul. Witosa powstaną lewoskręty (modernizacja obejmie w sumie ok. 0,5 km drogi).

Kiedy ruszą prace na tym odcinku? Na sierpniowej sesji prognozowano, że „pod koniec roku”, a jeśli będą opóźnienia w uzyskaniu procedowanych pozwoleń, albo pogoda nie pozwoli, to wczesną wiosną – tak by do kwietnia/maja ta część inwestycji została zrealizowana.

Przy okazji urzędnicy ZDW wyjaśnili, dlaczego cała modernizacja DW965 jest realizowana „wyrywkowo” i etapami – powodem są procedury: tam gdzie planowano jedynie rozbudowę jezdni, wystarczały tzw. zgłoszenia, natomiast na budowę odwodnienia, zatok autobusowych, chodników, czy rozbudowę skrzyżowań wymagana jest inna procedura, „ZRID-owska”, która trwa znacznie dłużej.

Cała modernizacja DW965 Limanowa-Zielona ma zakończyć się do 31 lipca 2020 roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc