Bochnia. Możliwa rezygnacja z przebudowy ul. Kościuszki. Ile pieniędzy tak naprawdę brakuje?

-

W bocheńskim magistracie rozważany jest scenariusz odstąpienia od przebudowy ulicy Kościuszki, a co za tym idzie rezygnacji z dotacji pozyskanej z Funduszu Dróg Samorządowych (prawie 1,7 mln zł).

Na przebudowę ulicy Kościuszki bocheński magistrat ogłosił już dwa przetargi. Pierwszy unieważniono, bo złożone przez firmy oferty były za drogie – najtańsza wynosiła ok. 4,9 mln zł.

Oferty w drugim postępowaniu są podobne – najtańsza opiewa na ok. 4,7 mln zł. Prawdopodobnie przetarg również zostanie unieważniony.

Ile pieniędzy miastu brakuje?

W tegorocznym budżecie Bochni przy tym zadaniu widnieje kwota 0,5 mln zł. W Wieloletniej Prognozie Finansowej kolejne 2 mln zapisano na 2020 rok. Razem daje to 2,5 mln zł (zresztą taka kwota pojawiła się również w projekcie budżetu na 2020 r. – wiadomo bowiem, że inwestycja nie rozpocznie się w tym roku). Są to środki własne. Do tego należy doliczyć dotację w wysokości 1,7 mln zł (dotacja „wchodzi” do budżetu po podpisaniu umowy z wykonawcą), czyli razem 4,2 mln zł. W pierwszym przetargu zabrakło więc ok. 0,7 mln zł, a w drugim ok. 0,5 mln zł.

Kolejnego postępowania przetargowego na razie raczej nie będzie.

Nie ma już sensu ogłaszać teraz trzeciego przetargu. Analizujemy sytuację pod względem finansowym. Jestem umówiony z dyrektorem z urzędu wojewódzkiego, który koordynuje te działania, że do jutra (29 listopada) dam mu znać co dalej z tym zrobimy – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Sprawa jest pilna, bo na to zadanie Bochni przyznano dotację z Funduszu Dróg Samorządowych (prawie 1,7 mln zł). Środki muszą być wykorzystane do sierpnia 2020 r.

Należy zabezpieczyć wkład własny, a w tej chwili Bochnia nie posiada takich środków (mowa o dodatkowych min. 0,5 mln zł – przyp. red.). Na razie analizujemy tę sprawę, ale wszystko wskazuje na to, że jednak nie znajdziemy środków, które stanowiłyby uzupełnienie różnicy pojawiającej się w przetargach – przyznał Stefan Kolawiński.

W zakresie prac do zrealizowania na odcinku od Muzeum do hali targowej Gazaris jest m.in. remont kanalizacji opadowej, wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, mała architektura, nowe nasadzenia zieleni, a także krawężniki i kostka granitowa na chodnikach. Wykonawca będzie też zobowiązany do przeprowadzenia ratowniczych badań wykopaliskowych (850 m3 wykopów), a cała inwestycja musi być objęta nadzorem archeologicznym.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Proszówki. Lodowisko już działa! I od razu tłumy chętnych do jazdy

W niedzielę wieczorem rozpoczęto kolejny sezon na lodowisku w Proszówkach. Otwarcie okrasiły pokazy w wykonaniu młodych zawodników Klubu Łyżwiarstwa Figurowego "Lajkonik" z...

Bocheńskie Spotkanie Wigilijne przed szybem Sutoris – ZDJĘCIA, WIDEO

W niedzielę przed szybem Sutoris przy ul. Solnej odbyło się Bocheńskie Spotkanie Wigilijne, które było okazją do złożenia świątecznych życzeń przez burmistrza...

Burmistrz składa życzenia i nagle: „Wiem, że państwa boli rynek, który jest w nieładzie”

Burmistrz Stefan Kolawiński podczas odbywającego się w niedzielę przed szybem Sutoris Bocheńskiego Spotkania Wigilijnego składał ze sceny świąteczne życzenia wszystkim mieszkańcom miasta....

Nowa Kronika Bocheńska: Afryka i pytania bez odpowiedzi

Okładka grudniowej Kroniki Bocheńskiej zaskakuje. Zamiast choinki oprószonej śniegiem – nissan patrol Dominiki i Marcina Kozłowskich zaparkowany na spalonej słońcem afrykańskiej ziemi....

Ręczna. Lider pokonany! Zdecydowała bramka w ostatniej minucie – ZDJĘCIA, WIDEO

Po zaciętym i emocjonującym meczu MOSiR Bochnia pokonał u siebie w sobotę lidera tabeli Grupy IV HLB Buskowiankę 27:26. Decydującą o zwycięstwie...

Artykuły promocyjne

Tlenoterapia już w Bochni! Jak skorzystać?

W Bochni rozpoczął funkcjonowanie gabinet, który oferuje korzystanie ze specjalnej komory przeznaczonej do tlenoterapii hiperbarycznej. "Leczenie tlenem" stosuje się coraz powszechniej nie...

Ogłoszenia

PRACA: Serwisant maszyn pakujących

Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą  w branży maszyn pakującej. Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: serwisant maszyn pakujących.

CO? GDZIE? KIEDY?

grudzień, 2019

20,083FaniLubię
663ObserwującyObserwuj
477SubskrybującySubskrybuj
X