Strzelectwo: Kolejne sukcesy zawodników Promień Bochnia

-

Zawodnicy klubu Promień Bochnia uzyskali ostatnio bardzo dobre wyniki podczas zawodów strzeleckich rozegranych w Jedliczu. W klasyfikacji drużynowej zespół z Bochni zajął pierwsze miejsce. Ponadto pięcioro zawodników Promienia wzięło udział w finale Małopolskiej Ligi Strzeleckiej Młodzików w strzelaniu z broni pneumatycznej. W pistolecie wygrał Mateusz Polek.

Międzywojewódzkie zawody strzeleckie w Jedliczu (XIV Memoriał im. Jana Barana) przeprowadzono 23 listopada. Jak co roku w zawodach uczestniczyły bardzo silne kluby głownie z Polski południowej, m.in. TWIERDZA Przemyśl, GALICJA Rzeszów, WISŁA Kraków, BASTION Kęty, HUSARIA Krosno, MUKS Jedlicze. W zawodach strzelali też zawodnicy „Promienia” z Bochni i uzyskiwali wysokie wyniki i miejsca na podium.

W strzelaniu z karabinka w kategorii młodzików (młodzicy do 15 lat) 1. miejsce zajął Mikołaj Brzegowy (382,3 pkt.), a 3. Magdalena Stachoń (345,6 pkt.). W kategorii juniorów młodszych (16-17 lat) 2. Julia Ciejak (442,4 pkt.), 5. Paweł Cabała (453,1 pkt.). W kategorii seniorów (powyżej 20 lat) 4. Mieczysław Kapcia (588,1 pkt.), 5. Dariusz Brzegowy (554,8 pkt.).

W strzelaniu z pistoletu w kategorii młodzików widoczny postęp prezentuje Mateusz Polek, który zajął 1. miejsce wynikiem (369 pkt.) i ustanowił swój nowy rekord życiowy. 2. miejsce zajęła Patrycja Siepierowska (321 pkt.), 4. Julia Kłósek (291 pkt.), 8. Aleksandra Maciuszek (268 pkt.). W kategorii juniorów młodszych 2. Julia Palonek (437 pkt.), a wśród chłopców 1. Patryk Załupski (436 pkt.). W kategorii juniorów 2. Barbara Waśko (526 pkt.). W kategorii seniorów 4. Łukasz Mirek (541 pkt.).

W klasyfikacji klubowej zawodów w Jedliczu wśród 8 klubów „Promień” zajął 1. miejsce.


Finał Małopolskiej Ligi Strzeleckiej Młodzików

Przez 10 miesięcy młodzi strzelcy (15 lat i młodsi) z województwa małopolskiego raz w miesiącu strzelali w lidze strzeleckiej. Klasyfikacja prowadzona była w formule OPEN (dziewczęta i chłopcy razem). Na zakończenie ligi przeprowadzono strzelania finału. Z „Promienia” do strzelań finału zostali zakwalifikowani w karabinku Mikołaj Brzegowy i Magdalena Stachoń, a w strzelaniu z pistoletu Mateusz Polek, Patrycja Śiepierowska i Aleksandra Oświęcimka.

W finale zawodnicy strzelali dwie serie 5-cio strzałowe (każda seria w czasie nie dłuższym niż 5 minut), po których odpadało z dalszej rywalizacji 2 zawodników z najmniejszym dorobkiem punktowym. W dalszej kolejności zawodnicy strzelali serie po 2 strzały (każdy strzał w czasie nie dłuższym niż 50 sekund), po których odpadało 2 zawodników.

W trakcie strzelania z karabinka drugiej serii 5-cio strzałowej Magdalena Stachoń przekroczyła limit czasowy (oddała strzał po komendzie STOP), więc zgodnie z przepisami nie zaliczono jej ostatniego strzału (byłaby to dziesiątka) i ukarana została dwoma punktami karnymi. To spowodowało, że po 10 strzałach miała najmniejszą liczbę punktów i zajęła 14. miejsce. Natomiast dzielnie walczył Mikołaj Brzegowy i ostatecznie zajął 7. miejsce.

W strzelaniu z pistoletu w seriach 2-strzałowych Aleksandra Oświęcimka strzeliła 4,1 a Patrycja Siepierowska 5,2 i takie strzały spowodowały, że Aleksandra Oświęcimka zajęła 11. miejsce a Patrycja Siepierowska była 10.

Zupełnie odmiennie toczyło się strzelanie Mateusza Polka. W pierwszej 5-strzałowej serii uzyskał najwyższy wynik 48,2, a w drugiej równie wysokie 46,5. W każdej serii 2-strzałowej powiększał przewagę punktową nad rywalami i zdecydowanie zwyciężył z przewagą 12,5 pkt. nad Michałem Polakiem – DELFIN Tarnów. Trzecie miejsce zajął Kacper Dźwigoń – BASTION Kety.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Bochnia. Od 1 marca wszyscy mają segregować odpady. Co jeśli tego nie zrobią?

Od 1 marca 2020 r. wszyscy mieszkańcy Miasta Bochnia będą zobligowani do segregacji śmieci. Jeśli odbiorca stwierdzi, że odpady zbierane są w sposób niewłaściwy, właściciel nieruchomości...

Brytyjski sąd podjął decyzję o ekstradycji męża Grażyny Kuliszewskiej

- Brytyjski sąd zdecydował o ekstradycji do Polski Czesława K., męża Grażyny Kuliszewskiej - informują ogólnopolskie media. Dzisiaj zapadł werdykt, ale mężczyzna...

Bochnia. Kobieta na przystanku wpadła pod busa

Nieszczęśliwy wypadek na przystanku autobusowym w Bochni. Poszkodowana 50-letnia kobieta trafiła do szpitala. Do zdarzenia doszło w poniedziałek około...

Stanisław Bukowiec: „Chcemy włączyć się bardzo aktywnie w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy”

- Jako zarząd okręgu tarnowskiego Porozumienia chcemy włączyć się bardzo aktywnie w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy - przekazał na dzisiejszej konferencji prasowej...

Łapanów. Nie będzie dochodzenia ws. rzekomego przywłaszczenia 70 tys. zł z konta parafii

Prokuratura Rejonowa w Bochni odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie rzekomego przywłaszczenia 70 tys. zł z konta parafii św. Bartłomieja w Łapanowie. Anonimowy...

Artykuły promocyjne

Fotowoltaika. Jakie korzyści i oszczędności? Przyjdź na darmowe spotkanie w kinie REGIS!

Firma Edison Energia serdecznie zaprasza mieszkańców miasta oraz gminy Bochnia na spotkanie, które ma na celu przybliżenie...

Ogłoszenia

PRACA: Mechanik samochodowy, elektromechanik

Firma AUTO SERWIS Andrzej Budyś (Brzeźnica 139) zatrudni pracowników na stanowisko: Mechanik, elektromechanik

CO? GDZIE? KIEDY?

luty, 2020

20,554FaniLubię
680ObserwującyObserwuj
525SubskrybującySubskrybuj
X