Strzelectwo: Kolejne sukcesy zawodników Promień Bochnia

-

Zawodnicy klubu Promień Bochnia uzyskali ostatnio bardzo dobre wyniki podczas zawodów strzeleckich rozegranych w Jedliczu. W klasyfikacji drużynowej zespół z Bochni zajął pierwsze miejsce. Ponadto pięcioro zawodników Promienia wzięło udział w finale Małopolskiej Ligi Strzeleckiej Młodzików w strzelaniu z broni pneumatycznej. W pistolecie wygrał Mateusz Polek.

Międzywojewódzkie zawody strzeleckie w Jedliczu (XIV Memoriał im. Jana Barana) przeprowadzono 23 listopada. Jak co roku w zawodach uczestniczyły bardzo silne kluby głownie z Polski południowej, m.in. TWIERDZA Przemyśl, GALICJA Rzeszów, WISŁA Kraków, BASTION Kęty, HUSARIA Krosno, MUKS Jedlicze. W zawodach strzelali też zawodnicy „Promienia” z Bochni i uzyskiwali wysokie wyniki i miejsca na podium.

W strzelaniu z karabinka w kategorii młodzików (młodzicy do 15 lat) 1. miejsce zajął Mikołaj Brzegowy (382,3 pkt.), a 3. Magdalena Stachoń (345,6 pkt.). W kategorii juniorów młodszych (16-17 lat) 2. Julia Ciejak (442,4 pkt.), 5. Paweł Cabała (453,1 pkt.). W kategorii seniorów (powyżej 20 lat) 4. Mieczysław Kapcia (588,1 pkt.), 5. Dariusz Brzegowy (554,8 pkt.).

W strzelaniu z pistoletu w kategorii młodzików widoczny postęp prezentuje Mateusz Polek, który zajął 1. miejsce wynikiem (369 pkt.) i ustanowił swój nowy rekord życiowy. 2. miejsce zajęła Patrycja Siepierowska (321 pkt.), 4. Julia Kłósek (291 pkt.), 8. Aleksandra Maciuszek (268 pkt.). W kategorii juniorów młodszych 2. Julia Palonek (437 pkt.), a wśród chłopców 1. Patryk Załupski (436 pkt.). W kategorii juniorów 2. Barbara Waśko (526 pkt.). W kategorii seniorów 4. Łukasz Mirek (541 pkt.).

W klasyfikacji klubowej zawodów w Jedliczu wśród 8 klubów „Promień” zajął 1. miejsce.


Finał Małopolskiej Ligi Strzeleckiej Młodzików

Przez 10 miesięcy młodzi strzelcy (15 lat i młodsi) z województwa małopolskiego raz w miesiącu strzelali w lidze strzeleckiej. Klasyfikacja prowadzona była w formule OPEN (dziewczęta i chłopcy razem). Na zakończenie ligi przeprowadzono strzelania finału. Z „Promienia” do strzelań finału zostali zakwalifikowani w karabinku Mikołaj Brzegowy i Magdalena Stachoń, a w strzelaniu z pistoletu Mateusz Polek, Patrycja Śiepierowska i Aleksandra Oświęcimka.

W finale zawodnicy strzelali dwie serie 5-cio strzałowe (każda seria w czasie nie dłuższym niż 5 minut), po których odpadało z dalszej rywalizacji 2 zawodników z najmniejszym dorobkiem punktowym. W dalszej kolejności zawodnicy strzelali serie po 2 strzały (każdy strzał w czasie nie dłuższym niż 50 sekund), po których odpadało 2 zawodników.

W trakcie strzelania z karabinka drugiej serii 5-cio strzałowej Magdalena Stachoń przekroczyła limit czasowy (oddała strzał po komendzie STOP), więc zgodnie z przepisami nie zaliczono jej ostatniego strzału (byłaby to dziesiątka) i ukarana została dwoma punktami karnymi. To spowodowało, że po 10 strzałach miała najmniejszą liczbę punktów i zajęła 14. miejsce. Natomiast dzielnie walczył Mikołaj Brzegowy i ostatecznie zajął 7. miejsce.

W strzelaniu z pistoletu w seriach 2-strzałowych Aleksandra Oświęcimka strzeliła 4,1 a Patrycja Siepierowska 5,2 i takie strzały spowodowały, że Aleksandra Oświęcimka zajęła 11. miejsce a Patrycja Siepierowska była 10.

Zupełnie odmiennie toczyło się strzelanie Mateusza Polka. W pierwszej 5-strzałowej serii uzyskał najwyższy wynik 48,2, a w drugiej równie wysokie 46,5. W każdej serii 2-strzałowej powiększał przewagę punktową nad rywalami i zdecydowanie zwyciężył z przewagą 12,5 pkt. nad Michałem Polakiem – DELFIN Tarnów. Trzecie miejsce zajął Kacper Dźwigoń – BASTION Kety.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Proszówki. Lodowisko już działa! I od razu tłumy chętnych do jazdy

W niedzielę wieczorem rozpoczęto kolejny sezon na lodowisku w Proszówkach. Otwarcie okrasiły pokazy w wykonaniu młodych zawodników Klubu Łyżwiarstwa Figurowego "Lajkonik" z...

Bocheńskie Spotkanie Wigilijne przed szybem Sutoris – ZDJĘCIA, WIDEO

W niedzielę przed szybem Sutoris przy ul. Solnej odbyło się Bocheńskie Spotkanie Wigilijne, które było okazją do złożenia świątecznych życzeń przez burmistrza...

Burmistrz składa życzenia i nagle: „Wiem, że państwa boli rynek, który jest w nieładzie”

Burmistrz Stefan Kolawiński podczas odbywającego się w niedzielę przed szybem Sutoris Bocheńskiego Spotkania Wigilijnego składał ze sceny świąteczne życzenia wszystkim mieszkańcom miasta....

Nowa Kronika Bocheńska: Afryka i pytania bez odpowiedzi

Okładka grudniowej Kroniki Bocheńskiej zaskakuje. Zamiast choinki oprószonej śniegiem – nissan patrol Dominiki i Marcina Kozłowskich zaparkowany na spalonej słońcem afrykańskiej ziemi....

Ręczna. Lider pokonany! Zdecydowała bramka w ostatniej minucie – ZDJĘCIA, WIDEO

Po zaciętym i emocjonującym meczu MOSiR Bochnia pokonał u siebie w sobotę lidera tabeli Grupy IV HLB Buskowiankę 27:26. Decydującą o zwycięstwie...

Artykuły promocyjne

Tlenoterapia już w Bochni! Jak skorzystać?

W Bochni rozpoczął funkcjonowanie gabinet, który oferuje korzystanie ze specjalnej komory przeznaczonej do tlenoterapii hiperbarycznej. "Leczenie tlenem" stosuje się coraz powszechniej nie...

Ogłoszenia

PRACA: Serwisant maszyn pakujących

Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą  w branży maszyn pakującej. Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: serwisant maszyn pakujących.

CO? GDZIE? KIEDY?

grudzień, 2019

20,083FaniLubię
663ObserwującyObserwuj
477SubskrybującySubskrybuj
X