PRZEPROSINY
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

Wysokie zwycięstwo BKS w Pucharze Polski nad Czarnymi Kobyle

-

W sobotę 30 listopada BKS Bochnia rozegrał swój ostatni mecz w rundzie jesiennej. W ramach rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu podokręgu bochnianie grali w Kobylu z miejscowymi Czarnymi, czyli beniaminkiem A klasy.

Całe spotkanie miało bardzo jednostronny przebieg. Strzelanie rozpoczął już w 4 minucie Jarosław Ulas, wykorzystując rzut karny. Na 2:0 w 29 minucie podwyższył Ernest Świętek.

W drugiej połowie rozwiązał się worek z bramkami. Szczególnie skuteczny był wprowadzony w przerwie Mirosław Tabor, który mecz zakończył mecz z dwoma trafieniami na koncie: pierwszą strzelił po finezyjnym strzale z dystansu w 47 minucie, a drugą po ładnej akcji drużynowej w 82 minucie. Swoje trafienia dołożyli także Paweł Matras, Dawid Burek i Bartłomiej Chlebek.

Bocheński ostatecznie wygrał 7:0.

To spotkanie zakończyło udaną rundę jesienną. Teraz piłkarze BKSu udają się na zasłużony wypoczynek z wyjątkiem graczy, którzy będą przygotowywać się do turnieju finałowego Mistrzostw Polski w kategorii u – 20, które odbędą się pod koniec grudnia w Tychach. A jeśli chodzi o Puchar Polski, to następnym rywalem bochnian będzie Błyskawica Proszówki.

Skład BKS: Damian Szydłowski – Tomasz Rachwalski, Bartłomiej Chlebek, Daniel Bukowiec, Andrej Archipow (Jakub Pasiut), Dominik Juszczak (Mirosław Tabor), Kacper Musiał (Dawid Burek), Ernest Świętek, Jarosław Ulas, Wiktor Nagrodzki, Paweł Matras