R e k l a m a

Galeria Bezdomna zagości w budynku dawnej synagogi

-

Przez ostatnie lata budynek zajmował bank, niedawno nieruchomość zmieniła właściciela. Spontanicznie wymyślono, aby wykorzystać ten przejściowy moment na zorganizowanie w tym miejscu wydarzeń w ramach Galerii Bezdomnej. Przedsięwzięcie będzie miało wymiar charytatywny, a w jego realizację zaangażowała się Fundacja Auxilium.

Zgodnie z ideą Galerii Bezdomnej, prace w budynku przy ul. Trudnej będzie mógł zaprezentować każdy i będzie mógł to zrobić w dowolnej formie.

Możliwość montażu prac będzie 13 grudnia w godzinach popołudniowych (wszystko zależy od tego kiedy nowy właściciel budynku dostanie klucze od banku) jak również 16 grudnia w poniedziałek. Wszyscy powinni być gotowi najpóźniej 17 grudnia na godz. 12.00 – przekazuje szczegóły Grzegorz Stodolny, który odpowiadał za 5 poprzednich edycji Galerii Bezdomnej w Bochni. Dodaje: – Można prace przyklejać do ścian, wieszać, w ścianach można robić dziury, jest pozwolenie właściciela :-).

Grudniowe wydarzenia organizuje Fundacja Auxilium, która przy okazji będzie zbierać datki na finansowanie pomocy dla dwójki swoich podopiecznych:

– Jakuba Surmy – http://auxilium-fundacja.org.pl/podopieczni-2/#JakubSurma
Oliwiera Basińskiego – http://auxilium-fundacja.org.pl/podopieczni-2/#OliwierBasiski

Otwarcie wystawy planowane jest na 17 grudnia o godzinie 15.00, natomiast „uroczyste otwarcie” odbędzie się o godzinie 18.00 – wtedy właśnie m.in. wystąpi tu bocheński duet PiS (Piotr Lekki i Robert „Sierściu” Mastalerz.)

Wystawa w budynku byłej synagogi przy ul. Trudnej będzie dostępna od 17 grudnia prawdopodobnie do 23 grudnia. Podczas tego tygodnia mają tam mieć miejsce różne inne wydarzenia (m.in. występ Teatru Artystokrackiego).

Szczegóły tej oddolnej akcji wciąż są ustalane, a organizatorzy są otwarci na nowe pomysły. Więcej niebawem na łamach Bochnianin.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia