Bochnia. Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu przy Hali Targowej – ZDJĘCIA, MAPY

-

We wtorek wieczorem, zgodnie z zapowiedziami, wprowadzono zmiany w organizacji ruchu przy jednym z najruchliwszych skrzyżowań w mieście.

Utrudnienia dotkną przede wszystkim kierowców jadących w stronę ulicy (nomen omen) Trudnej, bo znacznie skrócony został lewoskręt w ulicę Kraszewskiego. Wcześniej kierowcy pragnący jechać w tamtą stronę mogli ustawiać się do manewru już przed światłami, co częściowo rozładowywało „ogonek” przed sygnalizatorem. Teraz będą mogli zmienić pas dopiero na wysokości „Jubilatki”.

Aby nieco rozładować korek, który z pewnością będzie się tworzył, postanowiono odwrócić ruch na ul. Dominikańskiej i Sutoris, co ma stworzyć „skrót” do ul. Kraszewskiego, bez konieczności przejazdu przez światła przy Hali Targowej. Szczegóły na mapkach poniżej.

Jak wyjaśnia magistrat, wprowadzone zmiany to konieczność podyktowana realizacją naprawy obudowy kanału Babica. Nie poinformowano jak długo potrwają utrudnienia.


Informacje istotne dla kierowców:

– Skrócenie pasa dla lewoskrętu z ulicy Kościuszki w ulicę Kraszewskiego oraz zawężanie jezdni na wysokości skrzyżowania z ulicą Solną – nowo wydzielone pasy ruchu zostaną oznaczone pionowymi znakami separującymi ruch.

– Odwrócenie ruchu na ulicach Dominikańska i Sutoris – zmiana ta ma usprawnić ruch rekompensując skrócenie pasa do lewoskrętu na ulicę Kraszewskiego.

Kierowcy samochodów osobowych chcąc dojechać z okolic Rynku na ulicę Kraszewskiego, będą mogli skrócić teraz drogę jadąc ulicami Dominikańską i Sutoris, oczywiście w ramach ustalonego jak do tej pory ograniczenia czasowego (zakaz ruchu od godz. 15:00 w sobotę do północy w niedzielę).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023