R e k l a m a

Bochnia. Pasterka w Kopalni. Bilety będzie można kupić on-line

-

W bocheńskiej kopalni soli dwie uroczyste msze święte w Wigilię Bożego Narodzenia tradycyjnie odbędą się ponad 200 metrów pod ziemią w Kaplicy Św. Kingi. Ze względu na duże zainteresowanie przy jednoczesnej ograniczonej ilości miejsca wydarzenie jest biletowane – natomiast cały dochód z wejściówek przeznaczany jest na cel charytatywny.

Tradycja organizacji podziemnych pasterek w bocheńskiej kopalni sięga 1865 roku. Wtedy to poświęcono podziemną kaplicę i nadano jej imię bł. Kingi. W pierwszej bożonarodzeniowej mszy udział wzięli wszyscy górnicy pracujący w podziemiach kopalni wraz z rodzinami. Pasterki odbywały się tam regularnie do 1939 roku. Wybuch wojny przerwał ten piękny zwyczaj aż na czterdzieści lat. Podziemne pasterki wróciły dopiero w 1980 roku.

Podziemna pasterka to wielkie wydarzenie w kopalni. Kaplica jest wtedy pięknie przystrojona, niejako przywdziewa swój świąteczny bożonarodzeniowy płaszcz wprowadzając atmosferę podniosłości, święta. Uroczystość nabiera szczególnego świątecznego charakteru, również za sprawą pięknych kolęd w wykonaniu Orkiestry Górniczej Kopalni Soli w Bochni.  

Msze odbędą się o godz. 8.30 i 11.00.

W tym roku dochód ze sprzedaży zaproszeń zostanie przekazany na wsparcie leczenia Alexa Jutrzenki, podopiecznego Fundacji Siepomaga. Półroczny chłopiec cierpi na rdzeniowy zanik mięśni typu 1, najostrzejszą postać choroby. Rodzina stara się zebrać fundusze na niezwykle kosztowną, nowoczesną terapię genową.

Sprzedaż biletów na Pasterkę w cenie 15 zł, prowadzona będzie w Biurze Obsługi Turystycznej przy szybie Campi (ul. Campi 15, 32-700 Bochnia) oraz w sprzedaży on-line https://kopalnia-bochnia.pl/ebilety/ od poniedziałku 9 grudnia 2019 r.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc