R e k l a m a

Zapomniana latarnia na zrewitalizowanej ul. Dominikańskiej?

-

Jeden z Czytelników zwrócił naszą uwagę na fakt, że na zrewitalizowanej ul. Dominikańskiej obok zamontowanych nowych, stylowych latarni miejskich, pozostawiono jedną lampę pamiętającą czasy sprzed remontu.

Czytelnik słusznie zwraca uwagę, że w zrewitalizowanym krajobrazie wygląda ona nieco dziwne. I pyta: czyżby starą latarnię zapomniano zdemontować…?

Urzędnicy bocheńskiego magistratu zapewniają jednak, że nie jest to błąd, ale celowe działanie.

Ta lampa jest elementem istniejącego jeszcze układu zasilania lamp oświetleniowych. Zostanie zdemontowana, ale dopiero po przepięciu zasilania nowych lamp pod właściwą skrzynkę przyłączeniową, która będzie zlokalizowana w rynku powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Rafał Nosek, naczelnik wydziału inwestycji, rewitalizacji miasta i funduszy zewnętrznych.

Teraz mamy stary układ zasilający lampy i z tego układu zasilającego korzystamy. Zasilanie jest od ul. Kościuszki, a w układzie docelowym będzie w rynku. Rozpięcie teraz tych lamp spowoduje, że utracimy zasilanie na ul. Solnej i Sutoris – wyjaśnił Rafał Nosek.

Po usunięciu starej lampy w jej miejsce nie zostanie zainstalowana nowa. Na ulicy Dominikańskiej zamontowano już bowiem wszystkie zaplanowane nowe lampy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia