R e k l a m a

Niepołomice. Premier wyznaczył na komisarza 27-latka z Wojnicza

-

17 grudnia 2019 roku Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wyznaczył do wykonywania zadań i kompetencji Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice Krystiana Zielińskiego. Będzie kierował samorządem w okresie zawieszenia burmistrza Romana Ptaka.

Pochodzący z Wojnicza Krystian Zieliński ma 27 lat, studiował administrację publiczną na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Przed otrzymaniem powołania pracował w tarnowskim Starostwie Powiatowym na stanowisku specjalisty ds. współpracy z zagranicą, pozyskiwania środków pomocowych i wdrażania strategii powiatu w Wydziale Rozwoju.

Jest aktywnym strażakiem, pełnił funkcję skarbnika Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Grabno, w której aktualnie mieszka. Prowadził również programy publicystyczne na platformie tarnowska.tv.

Jest przewodniczącym Regionalnego Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Wojnicz, organizacji non-profit, działającej charytatywnie na rzecz dzieci, ochrony środowiska i poprawy jakości życia mieszkańców.

W zeszłorocznych wyborach samorządowych bez powodzenia ubiegał się o mandat radnego rady miasta Wojnicz z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas pierwszego spotkania z przedstawicielami kierownictwa urzędu Krystian Zieliński zapewnił, że „jestem tu aby pomóc. Aby gmina funkcjonowała prawidłowo. Chcę uruchomić płatności i służyć mieszkańcom – jestem do ich dyspozycji, zgodnie z niepołomicką tradycją, w każdy poniedziałek od godziny 15.00 do 17.00 w niepołomickim magistracie”.

Przypomnijmy, że w związku z postawieniem burmistrzowi Niepołomic i jego zastępcy prokuratorskich zarzutów, obu samorządowców zawieszono także czynnościach służbowych. Więcej na ten temat TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia