R e k l a m a

Bochnia. Na razie bez podwyżek za odbiór odpadów. Temat wróci w styczniu

-

Nie będzie zapowiadanych na luty 2020 roku podwyżek za odbiór odpadów w Bochni. Radni zdecydowali o przeniesieniu projektu uchwały w tej sprawie na styczeń.

Podczas poniedziałkowej sesji radni zajmowali się trzema uchwałami dotyczącymi odpadów komunalnych:

  • w sprawie: wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości;
  • w sprawie: Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Bochnia;
  • w sprawie: określenia metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki opłaty, określenia stawki opłaty podwyższonej oraz zwolnień z części opłaty.

Podwyżka opłat za odbiór odpadów zawierała się w ostatniej z powyższych uchwał. Urzędnicy chcieli, aby każdy mieszkaniec płacił 24 zł miesięcznie, przy obowiązkowej segregacji. Kara za niesegregowanie miała wynosić dwukrotność tej stawki, czyli 48 zł. Obecne stawki w Bochni wynoszą 14 zł za odpady segregowane i 20 zł za odpady niesegregowane. Zmiany miały obowiązywać od 1 lutego 2020 r.

Podczas długiej dyskusji poruszono nie tylko wątek podwyżki, ale też m.in. sposobu egzekucji obowiązku segregacji odpadów. Ostatecznie radni zdecydowali o przeniesieniu projektów uchwał dotyczących zmian w systemie odbioru odpadów w Bochni na styczniową sesję.

Wkrótce na łamach Bochnianin.pl relacja z dyskusji radnych wraz z wynikami poszczególnych głosowań.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia