R e k l a m a

Zatrzymany rozbił głową szybę w policyjnym radiowozie

-

Interwencja wobec dwóch mieszkańców powiatu brzeskiego z pewnością zapadnie w pamięć policjantom z podtarnowskiego Wojnicza.

Do zdarzenia doszło w Wigilię Bożego Narodzenia. Jadąc do jednej z typowych w tym dniu interwencji (zakłócanie ciszy) patrol mundurowych zauważył jadący od strony Zakliczyna biały samochód, który to raz się zatrzymywał z piskiem opon, to gwałtownie ruszał.

Zaniepokojeni policjanci zawrócili za białym peugeotem i próbowali go zatrzymać. Kierowca nie reagował jednak ani na sygnały świetlne, ani dźwiękowe. Stróże prawa wyprzedzili Peugeota Partnera i spowalniali jego jazdę. Kierowca dziwnie poruszającego się pojazdu zatrzymał się, wjeżdżając na mostek jednej z posesji w Olszynach k. Wojnicza.

Pierwsze badanie kierowcy wskazało na jazdę pod wpływem alkoholu z wynikiem ponad 1,5 promila. To jednak nie był koniec interwencji. Zatrzymany kierowca ani myślał podać prawdziwe dane personalne, dodatkowo poinformował policjantów, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów.

Pasażer oddał swój dowód osobisty, a chwilę później próbował uciekać policjantom. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wskazało, że jest on poszukiwany przez brzeski sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Jak się okazało, kierowca również był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

W tym momencie zatrzymani stali się agresywni, zaczęli wyzywać interweniujących policjantów, pluć na nich oraz szarpać się z nimi. Do pomocy policjantom został skierowany dodatkowy patrol z Tarnowa. Jeden z zatrzymanych mężczyzn już obezwładniony, siedząc na tylnym siedzeniu radiowozu, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, uderzył głową w boczną szybę radiowozu, rozbijając ją. Na miejscu musieli interweniować ratownicy medyczni, którzy zaopatrzyli rany desperata.

Obaj zatrzymani to mieszkańcy powiatu brzeskiego w wieku 32 lat. Obaj po wykonaniu niezbędnych czynności trafili do Zakładu Karnego w Tarnowie, gdzie spędzą najbliższe miesiące. Dodatkowo odpowiedzą za znieważenie interweniujących policjantów (za co grozi rok pozbawienia wolności) a kierowca za nie zatrzymanie się do kontroli i zniszczenie mienia (za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia