R e k l a m a

Witek Muzyk Ulicy na WOŚP w Brzesku – WIDEO i PROGRAM

-

Witek Muzyk Ulicy – warszawski bard, który gromadzi coraz liczniejszą rzeszę fanów na YouTube, będzie gwiazdą 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Brzesku. Główne wydarzenia, jak co roku odbędą się w siedzibie sztabu, w Miejskim Ośrodku Kultury.

„Witek Muzyk Ulicy” to artystyczny pseudonim Witolda Mikołajczuka (ur. 1981). Polski muzyk, kompozytor, akordeonista, gitarzysta, wokalista, autor tekstów i aranżer jest muzycznym samoukiem. Na przełomie trzeciej i czwartej klasy liceum założył z przyjaciółmi zespół rockowy o nazwie „Śrubokręt”. Pracował jako wolontariusz muzyczny, uczył za darmo muzyki w szkole podstawowej.

Żyjąc przez rok na ulicach Warszawy skomponował utwory i amatorskie nagrania kilku występów ulicznych umieścił na YouTube oraz Facebooku. W ciągu miesiąca osiągnęły łącznie ponad milion wyświetleń (dziś tylko „Rzucę ciebie, rzucę nas” ma ponad 8,1 mln wyświetleń). W 2017 roku z grupą przyjaciół z pomocą platformy crowdfundingowej wydali pierwszy album „Gram dla Was”.

Jeśli jeszcze nie natknęliście się na twórczość Witka Muzyka Ulicy (a to prawdopodobne, bo nie sposób trafić na nią w komercyjnych stacjach radiowych i telewizyjnych), to warto wykorzystać okazję i nadrobić zaległości. Jego siłą jest nie tylko muzyka, ale przede wszystkim niebanalne, błyskotliwe i bardzo prawdziwe życiowo teksty.

Witek Muzyk Ulicy wystąpił w 2019 na festiwalu Pol’and’Rock (dawny Przystanek Woodstock). 12 stycznia będzie okazja zobaczyć go w Brzesku.

Podczas finału WOŚP w Brzesku wystąpią m.in.:
– Wokaliści i tancerze z MOK-u,
– Bartas Szymoniak – beatboxer, były wokalista legendarnego zespołu Sztywny Pal Azji
– Brzeski zespół rockowy Na Fakturę,
– Miejska Orkiestra Dęta
– GWIAZDA WIECZORU – Witek Muzyk Ulicy

Podczas ubiegłorocznego finału brzeski sztab zebrał rekordowe 90 tysięcy złotych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia