W poniedziałek orszaki Trzech Króli przejdą przez Bochnię. Będą utrudnienia w ruchu

-

Organizatorzy przedsięwzięcia apelują do kierowców aby w poniedziałek pomiędzy 12:20 a 13:00 unikali jazdy w centrum miasta.

Dotyczy to zwłaszcza następujących ulic:

– Krakowskie Przedmieście, Krakowska, Matejki, Kazimierza Wlk. (dla parafii św. Pawła Apostoła)
– Barnardyńska, Matejki, Kazimierza Wlk. (dla parafii św. Mikołaja)
– Brzeźnicka, Floris, Kościuszki (dla parafii św. Jana Nepomucena)

– Ostatnia rzecz, której pragnęlibyśmy, to jakieś kłopoty, związane z ruchem drogowym. Wydarzenie będzie zabezpieczane przez policje, ale rzecz dotyczy zbyt dużej części miasta, by kordony były stuprocentowo szczelne. Dlatego jeszcze raz apeluję o rozwagę i powstrzymanie się przez ten czas z wyjazdem autem w miasto. To tylko 40 minut w dniu wolnym od pracy – zwraca uwagę Ireneusz Sobas, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.


Bocheński Orszak będzie mieć charakter zlotu gwiaździstego. Z każdej parafii wyjdzie osobny orszak. Po ich połączeniu w centrum miasta uczestnicy wejdą wspólnie na Plac Sanktuaryjny przed Bazyliką św. Mikołaja, gdzie odbędzie się pokłon, złożony przez monarchów przed Świętą Rodziną, oraz wspólne kolędowanie.

– Zachęcamy wszystkich, niezależnie od wieku, do przyłączenia się do swoich parafialnych orszaków – zapraszają organizatorzy. Szczegóły na załączonym plakacie.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w Orszaku? Czy są potrzebne jakieś zapisy, rejestracja? Absolutnie nie. Wystarczy o oznaczonej porze pojawić się w wybranym miejscu i włączyć w społeczność orszakową. Mile widziane przebrania. Dla posiadaczy najbardziej oryginalnych strojów (w kategorii junior☺) zorganizujemy konkurs ze słodkimi nagrodami.

Każdy uczestnik otrzyma od organizatorów koronę. Dla tych, którym teksty kolęd sprawiają trudność, przewidziano orszakowe śpiewniki.


PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023