Rewitalizacja centrum Bochni. Nowy termin otwarcia pl. św. Kingi

-

Trudno mi powiedzieć, kiedy to skończymy” – powiedział niedawno burmistrz Bochni Stefan Kolawiński zapytany przez Bochnianin.pl o zakończenie prac rewitalizacyjnych na pl. św. Kingi. Dodał przy tym, że ma nadzieję na zakończenie robót do końca 2019 r. Tego planu nie udało się zrealizować. Nowy zakłada otwarcie tego miejsca w styczniu 2020 r.

Prace na pl. św. Kingi, po południowej stronie Bazyliki św. Mikołaja, rozpoczęły się już w trzecim kwartale 2018 r. Po zamknięciu tej ulicy na wiele tygodni wstrzymano roboty, a wznowiono je dopiero w sierpniu 2019 r.

Teraz pl. św. Kingi jest już prawie gotowy do otwarcia.

Trwają jeszcze ostatnie prace polegające na uzupełnieniu nawierzchni z kostki spoiną. Planujemy zakończenie tych prac do końca tygodnia. Przewidujemy, że dopuszczenie do ruchu nastąpi przed końcem stycznia – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Rafał Nosek, naczelnik wydziału inwestycji, rewitalizacji miasta i funduszy zewnętrznych.

Możliwe, że przez pewien czas organizacja ruchu w tym miejscu będzie inna niż docelowa, czyli ruch jednokierunkowy od rynku oraz strefa zamieszkania.

Trzeba wziąć pod uwagę, że sąsiednie ulice (ul. Mickiewicza, ul. Wolnica, ul. Szewska i zachodnia pierzeja rynku – przyp. red.) będą jeszcze podlegały rewitalizacji, dlatego ta ulica zostanie oddana do użytkowania, ale np. kierunki ruchu będą musiały uwzględniać projekt tymczasowej organizacji ruchu na sąsiednich ulicach – wyjaśnił Rafał Nosek.

Wzdłuż nowego chodnika na pl. św. Kingi parafia św. Mikołaja będzie jeszcze prowadziła remont ogrodzenia Bazyliki. Będzie to zadanie finansowane przez parafię.

Spodziewany termin zakończenia całego zadania „Rynek OD-NOWA” (czyli m.in. rynek z pierzejami północną, południową i wschodnią, ul. Wąska, Wolnica i Mickiewicza, a także plac przed „Jubilatką”) to koniec 2020 r.

Osobną inwestycją (bo jest to droga wojewódzka) jest zachodnia pierzeja rynku, ul. Szewska i skrzyżowanie „pod trzema lampami”, ale to zadanie nie ma jeszcze wyłonionego wykonawcy.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Odkrycia na Rynku w Bochni: To nie Szyb Wielki, ale komora do transportu solanki

Archeologiczne odkrycie po północnej stronie rynku w Bochni to nie Szyb Wielki, a komora będąca elementem systemu odprowadzania solanki z kopalni soli...

W naszym regionie ZUS wypłacił już ponad 25 mln zł postojowego

Tarnowski oddział ZUS (w tym inspektorat w Bochni) przekazał 12,6 tys. świadczeń postojowych, na łączną kwotę 25,3 mln złotych. W całym województwie...

Opublikowano raport o stanie Bochni za 2019 rok

Urzędnicy opublikowali „Raport o stanie Gminy Miasta Bochnia za 2019 rok”. Dyskusja nad dokumentem odbędzie się podczas sesji absolutoryjnej, czyli pod koniec...

Remont na ul. Wiśnickiej. Mocno zawężony skręt w ul. Strzelecką – ZDJĘCIA

Trwają prace przy modernizacji fragmentu ul. Wiśnickiej w Bochni w rejonie ul. Witosa i ul. Strzeleckiej. Powstaną tu lewoskręty, które mają upłynnić...

Koronawirus. Już tylko 25 aktywnych zakażeń w powiecie bocheńskim

5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie małopolskim i 24 nowych ozdrowieńców, w tym 2 z powiatu bocheńskiego.

Artykuły promocyjne

NAWIGATOR już w nowej, nowoczesnej siedzibie przy ul. Proszowskiej

Po dwóch latach inwestycji firma Nawigator przeniosła się z wynajmowanego lokalu na ul. Kmity do nowo wybudowanego...

Ciachomania Cafe już otwarta!

Drodzy Klienci! Serdecznie zapraszamy wszystkich kawo i ciacho-maniaków do odwiedzin naszej kawiarni! Już teraz prowadzimy sprzedaż naszych produktów z...

DELIKATESY PASSA w GALERII BOCHEŃSKIEJ przygotują dla Ciebie zakupy!

Fot. archiwum Od najbliższego poniedziałku, tj. 6.04.2020 delikatesy PASSA w Galerii Bocheńskiej zaoferują możliwość przygotowania dla Was zakupów...

Ogłoszenia

PRACA w Contimax S.A. – sprawdź oferty

Firma Contimax S.A. w związku z dynamicznym rozwojem Firmy poszukuje kandydatów  na stanowisko:  

PRACA: Mechanik samochodowy, elektromechanik

Firma AUTO SERWIS Andrzej Budyś (Brzeźnica 139) zatrudni pracowników na stanowisko: Mechanik, elektromechanik

CO? GDZIE? KIEDY?

maj, 2020

21,603FaniLubię
760ObserwującyObserwuj
526SubskrybującySubskrybuj
X