R e k l a m a

Na os. Windakiewicza otwarto świetlicę dla seniorów – ZDJĘCIA

-

W czwartek w budynku przy ul. Windakiewicza 30 w Bochni otwarto świetlicę osiedlową, która przede wszystkim będzie miejscem spotkań seniorów.

Właścicielem nieruchomości jest Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bochni. W obiekcie, który od lat stoi pusty, wyodrębniono lokal o powierzchni ok. 50 m kw. To duża sala z aneksem kuchennym oraz toaleta. Adaptację i remont sfinansowała spółdzielnia, a miasto jest dzierżawcą świetlicy.

Świetlica dla seniorów znajduje się we wschodniej części budynku przy ul. Windakiewicza 30 w Bochni, w bezpośrednim sąsiedztwie kaplicy św. Rozalii.

Pomysł zorganizowania w tym miejscu świetlicy osiedlowej dla seniorów to pokłosie wielu rozmów i sugestii zwłaszcza od osób starszych. Głównym koordynatorem powstania „klubu seniora” jest radny Kazimierz Wróbel, który jest jednocześnie przewodniczącym zarządu os. Windakiewicza. W stworzenie świetlicy mocno zaangażowali się wszyscy członkowie zarządu tego osiedla oraz liczni wolontariusze.

Na razie jest to świetlica osiedlowa, ale chcemy dokonać rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wtedy będzie to funkcjonowało oficjalnie prawdopodobnie jako stowarzyszenie pod nazwą Klub Seniora – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl radny Kazimierz Wróbel, który powstanie „klubu seniora” wpisał w swój program wyborczy.

W świetlicy będą organizowane spotkania z ciekawymi ludźmi, wykłady, szkolenia (np. jak ustrzec się przed oszustami, czy z obsługi komputera). Oprócz spotkań świetlica będzie otwarta w wyznaczonych godzinach. W planie jest np. zakup komputera, prenumerata gazet i czasopism. Miejsce ma działać na otwartych zasadach – jeśli ktoś będzie miał pomysł, to po jego akceptacji będzie można go zrealizować.

Wkrótce zostanie zorganizowane spotkanie założycielskie planowanego stowarzyszenia. Jego założenie jest niezbędne m.in. po to, aby można było ubiegać się o dotacje. Termin spotkania pojawi się na tablicach ogłoszeniowych, podobnie jak informacje na temat planowanych inicjatyw. Do uczestnictwa zapraszani są wszyscy zainteresowani mieszkańcy, bez względu na osiedle, w którym mieszkają.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia