1. liga Futsalu. Remis BSF na trudnym terenie lidera tabeli

-

W hicie 12. serii gier BSF ABJ Bochnia po zaciętym spotkaniu zremisował z Gredarem Futsal Team Brzeg i do lidera nadal traci jedynie 3 punkty.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu tych zespołów, tak i w sobotę skupiły się one przede wszystkim na obronie dostępu do własnej bramki. Niestety dla naszej drużyny w 16. minucie gospodarze zdołali przełamać impas, bo do bramki piłkę posłał Paweł Boczarski. Tuż przed przerwą na 2-0 podwyższył Jose Santiago Gutierrez i położenie naszej ekipy stało się bardzo trudne.

Po zmianie stron podopieczni trenera Waniczka zaprezentowali się znacznie lepiej i odrobili straty. Najpierw swoją pierwszą bramkę w meczu ligowym zdobył Bartosz Baran, a gola wyrównującego zapisał na swoim koncie Krystian Lewicki. Gospodarze szybko popełnili pięć fauli i w końcowym fragmencie meczu musieli mocno uważać. Wynik nie uległ już zmianie i mecz na szczycie zakończył się remisem 2-2.

Punkt zdobyty na trudnym terenie z pewnością należy docenić. Gredar został zatrzymany po raz pierwszy w sezonie, ponieważ wcześniej wygrał wszystkie pięć domowych spotkań. Miejscowi utrzymali 1. miejsce. Pozycja naszej drużyny uzależniona jest od wyników pozostałych meczów 12. kolejki.

Gredar Futsal Team Brzeg 2-2 (2-0) BSF ABJ Bochnia

Paweł Boczarski 16′, Jose Santiago Gutierrez 20′ – Bartosz Baran 24′, Krystian Lewicki 32′

BSF: Jakub Smoleń – Krystian Lewicki, Mateusz Krzymiński, Konrad Łękawa, Bartosz Baran, a ponadto: Krystian Jaszczyński (B), Igor Dymura, Mateusz Matlęga, Kamil Rynduch (C), Jakub Maślak, Maciej Wołoszyn.