Ręczna. Wyjazdowa przegrana MOSiR z AGH Kraków

-

W minioną sobotę drugoligowi szczypiorniści MOSiR Bochnia rozegrali wyjazdowe spotkanie z zespołem AZS AGH Kraków. W spotkaniu uzyskano podobny wynik, jak w pierwszej rundzie (w październiku wygraliśmy 33:27), ale tym razem zwycięzcami byli krakowianie…

Spotkanie od początku nie układało się po myśli zespołu z Bochni. Gra w ataku była nieskuteczna, w obronie również wykazywał słabą postawę pomimo poprawnej gry w bramce Piotra Sądowicza. Pierwszy kwadrans to okres całkowitej dominacji gospodarzy (w 14 minucie wynik wynosił 10:2).

Od 15. minuty w naszym zespole nastąpiła zmiana sposobu obrony, co spowodowało nieco słabszą grę zespołu AGH i przyniosło dobre efekty dla reprezentacji Bochni – udało się przeprowadzić kilka szybkich ataków, poprawiła się gra w ataku pozycyjnym oraz skuteczność. To zaowocowało zmniejszeniem różnicy bramkowej i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem (18:13).

Druga połowa meczu dla naszego zespołu rozpoczęła się dobrze i po 10 minutach strata wyniosła zaledwie jedną bramkę (20:19). Wtedy trener gospodarzy wziął czas, a po przerwie zespół AGH systematycznie zwiększał zdobycz bramkową by ostatecznie doprowadzić do wyniku (34:27).

AZS AGH Kraków – MOSiR Bochnia 34:27 (18:13)

MOSiR Bochnię reprezentowali i bramki zdobyli: Maksymilian Grzesik 9, Marcin Janas 4, Miłosz Gabiga 3, Adrian Lubowiski 3, Filip Pach 3, Michał Dobrzański 2, Tomasz Wolnik 2, Iwo Stopczyński 1, Wojciech Dziedzic, Maciej Grech, Marcin Jakubowski, Krzysztof Kondela, Hubert Pamuła.

W bramce: Tomasz Węgrzyn,  Piotr Sądowicz, Michał Puchalski.

Trenerem bocheńskiego zespołu jest Ryszard Tabor, kierownikiem drużyny Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Kolejny mecz w Bochni

W nadchodzącą sobotę 18 stycznia szczypiorniści MOSiR rozegrają spotkanie u siebie. Gościć będą SPR Orzeł Przeworsk. Mecz rozpocznie się o godz. 18.30 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32 w Bochni. Wstęp wolny.