R e k l a m a

Gmina Bochnia. Radni opozycyjni po korzystnym wyroku sądu: „Wygrali mieszkańcy” – OŚWIADCZENIE

-

Radni, sołtysi i zwykli mieszkańcy gminy otrzymali ważny sygnał, że można konsekwentnie egzekwować od najwyższych urzędników gminy Bochnia, aby rzetelnie wypełniali swoje obowiązki dotyczące różnych dziedzin życia gminnej społeczności – wskazuje w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji Izydor Wróbel, przewodniczący opozycyjnego klubu „Chcemy Dobrego Gospodarza”.

W ten sposób radni komentują wtorkowy wyrok Sądu Rejonowego w Bochni, który uniewinnił ich w sprawie wytoczonej z powództwa Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej – czytaj TUTAJ.

– Obiecujemy mieszkańcom, że będziemy się nadal przeciwstawiać niekompetencji i arogancji osób zatrudnianych ze środków publicznych – deklarują radni. Pełną treść oświadczenia publikujemy poniżej.

Radni opozycyjni (od lewej): Izydor Wróbel, Stanisław Cefal i Witold Kowalski.

Bochnia 14.01.2020 r.

O Ś W I A D C Z E N I E

      Klub Radnych Chcemy Dobrego Gospodarza informuje mieszkańców Ziemi Bocheńskiej,  że radni tworzący w/w klub : Stanisław Cefal, Witold Kowalski i Izydor Wróbel wygrali sprawę, jaka toczyła się w Sądzie Rejonowym w Bochni II Wydział Karny. 

       Zostaliśmy oskarżeni z oskarżenia prywatnego, złożonego przez dyrektora SP GZOZ Gmina Bochnia – Katarzynę Kupisz na podst. art. 212 KK o pomówienie Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej, co mogło rzekomo skutkować poniżeniem go w opinii publicznej, oraz narazić go na utratę zaufania potrzebnego dla prowadzenia jego działalności. 

       W wyroku ogłoszonym w dn. 14.01.2020 r Sąd Rejonowy, oddalił zarzuty  krytykowanych przez nas osób, które zarządzają gminnym ZOZ-em, a które powołane zostały przez obecne władze samorządowe Gminy Bochnia.

       Naprawdę jednak w tym procesie wygrali mieszkańcy gminy – pacjenci SP GZOZ Gminy Bochnia. Bo to właśnie oni inspirowali nas do takiego działania. Mamy nadzieję, że kontrola z NFZ na stałe zmieni sytuację w podbocheńskich ośrodkach zdrowia. Władze gminy i zatrudnieni przez nie  urzędnicy przekonali się, że nie mogą agresywnie reagować na wszelką krytykę i zwalczać takimi metodami ludzi posiadających odrębne zdanie.   

       Jednocześnie radni, sołtysi i zwykli mieszkańcy gminy otrzymali ważny sygnał, że można konsekwentnie egzekwować od najwyższych urzędników gminy Bochnia, aby rzetelnie wypełniali swoje obowiązki dotyczące różnych dziedzin życia gminnej społeczności.

      Na koniec pragniemy podkreślić, że mimo swojej nazwy „prywatny akt oskarżenia” skierowany przeciw nam (obsługa prawna  przez kancelarię adwokacką z Krakowa) został opłacony przez dyrektor K. Kupisz z publicznych pieniędzy  SP GZOZ. Obawiamy, się że przyznany nam przez Sąd Rejonowy zwrot kosztów zastępstwa procesowego (ok. 3,5 tys. zł) sfinansowany będzie w identyczny sposób. Będziemy to monitorować .

Obiecujemy mieszkańcom, że będziemy się nadal przeciwstawiać niekompetencji i arogancji osób zatrudnianych ze środków publicznych.

Przewodniczący Klubu Radnych
Chcemy Dobrego Gospodarza
Izydor Wróbel

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc