Gmina Bochnia. Radni opozycyjni po korzystnym wyroku sądu: „Wygrali mieszkańcy” – OŚWIADCZENIE

-

Radni, sołtysi i zwykli mieszkańcy gminy otrzymali ważny sygnał, że można konsekwentnie egzekwować od najwyższych urzędników gminy Bochnia, aby rzetelnie wypełniali swoje obowiązki dotyczące różnych dziedzin życia gminnej społeczności – wskazuje w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji Izydor Wróbel, przewodniczący opozycyjnego klubu „Chcemy Dobrego Gospodarza”.

W ten sposób radni komentują wtorkowy wyrok Sądu Rejonowego w Bochni, który uniewinnił ich w sprawie wytoczonej z powództwa Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej – czytaj TUTAJ.

– Obiecujemy mieszkańcom, że będziemy się nadal przeciwstawiać niekompetencji i arogancji osób zatrudnianych ze środków publicznych – deklarują radni. Pełną treść oświadczenia publikujemy poniżej.

Radni opozycyjni (od lewej): Izydor Wróbel, Stanisław Cefal i Witold Kowalski.

Bochnia 14.01.2020 r.

O Ś W I A D C Z E N I E

      Klub Radnych Chcemy Dobrego Gospodarza informuje mieszkańców Ziemi Bocheńskiej,  że radni tworzący w/w klub : Stanisław Cefal, Witold Kowalski i Izydor Wróbel wygrali sprawę, jaka toczyła się w Sądzie Rejonowym w Bochni II Wydział Karny. 

       Zostaliśmy oskarżeni z oskarżenia prywatnego, złożonego przez dyrektora SP GZOZ Gmina Bochnia – Katarzynę Kupisz na podst. art. 212 KK o pomówienie Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej, co mogło rzekomo skutkować poniżeniem go w opinii publicznej, oraz narazić go na utratę zaufania potrzebnego dla prowadzenia jego działalności. 

       W wyroku ogłoszonym w dn. 14.01.2020 r Sąd Rejonowy, oddalił zarzuty  krytykowanych przez nas osób, które zarządzają gminnym ZOZ-em, a które powołane zostały przez obecne władze samorządowe Gminy Bochnia.

       Naprawdę jednak w tym procesie wygrali mieszkańcy gminy – pacjenci SP GZOZ Gminy Bochnia. Bo to właśnie oni inspirowali nas do takiego działania. Mamy nadzieję, że kontrola z NFZ na stałe zmieni sytuację w podbocheńskich ośrodkach zdrowia. Władze gminy i zatrudnieni przez nie  urzędnicy przekonali się, że nie mogą agresywnie reagować na wszelką krytykę i zwalczać takimi metodami ludzi posiadających odrębne zdanie.   

       Jednocześnie radni, sołtysi i zwykli mieszkańcy gminy otrzymali ważny sygnał, że można konsekwentnie egzekwować od najwyższych urzędników gminy Bochnia, aby rzetelnie wypełniali swoje obowiązki dotyczące różnych dziedzin życia gminnej społeczności.

      Na koniec pragniemy podkreślić, że mimo swojej nazwy „prywatny akt oskarżenia” skierowany przeciw nam (obsługa prawna  przez kancelarię adwokacką z Krakowa) został opłacony przez dyrektor K. Kupisz z publicznych pieniędzy  SP GZOZ. Obawiamy, się że przyznany nam przez Sąd Rejonowy zwrot kosztów zastępstwa procesowego (ok. 3,5 tys. zł) sfinansowany będzie w identyczny sposób. Będziemy to monitorować .

Obiecujemy mieszkańcom, że będziemy się nadal przeciwstawiać niekompetencji i arogancji osób zatrudnianych ze środków publicznych.

Przewodniczący Klubu Radnych
Chcemy Dobrego Gospodarza
Izydor Wróbel

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Studniówka I LO – ZDJĘCIA

Maturzyście z 10 klas z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego wraz z osobami towarzyszącymi oraz nauczycielami bawiło się w sobotę...

CBŚ zlikwidowało sieć agencji towarzyskich. Akcja także w Brzesku – WIDEO

CBŚP poinformowało dziś o zatrzymaniu 7 osób podejrzanych o czerpanie korzyści z działalności sieci agencji towarzyskich. W wyniku akcji zlikwidowano 19 ...

Burmistrz przekazał nowy sprzęt bocheńskiej policji

24 stycznia w budynku Komendy Powiatowej Policji w Bochni burmistrz Stefan Kolawiński przekazał na ręce komendanta – inspektora Jerzego Polczyka dwa kompletne...

Bochniacy uczcili 157. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

22 stycznia br., w 157 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, delegacja Stowarzyszenia Bochniaków oddała cześć poległym powstańcom, zapalając znicze pod pomnikiem im poświęconym, na cmentarzu św. Rozalii w Bochni....

Artykuły promocyjne

Zakupy w sieci. Jak robić je bezpiecznie?

Co roku w grudniu świat ogarnia przedświąteczny zakupowy szał. Przeciskanie się przez tłumy w centrach handlowych i...

Ferie w Kopalni Soli Bochnia

Spotkanie z legendarnym Skarbnikiem, Trasa Turystyczna z ekspozycją multimedialną z przeprawą łodzią i przejściem Końską Drogą, oraz...

Bochnia. Czujnik jakości powietrza Airly zamontowano na os. Panorama

Deweloper wznoszący osiedle Panorama przy ul. Brzeźnickiej postanowił sfinansować zakup i utrzymanie czujnika jakości powietrza od firmy Airly. To szósty taki czujnik...

Ogłoszenia

PRACA: Sklep KOMFORT zatrudni sprzedawcę

Sklep KOMFORT Bochnia, ul. Proszowska 1 poszukuje energicznej osoby na stanowisko: Sprzedawca

CO? GDZIE? KIEDY?

styczeń, 2020

20,423FaniLubię
674ObserwującyObserwuj
509SubskrybującySubskrybuj
X