R e k l a m a

„Konie portret prawdziwy”. Wernisaż wystawy prac Marty Wałach w Bibliotece – ZDJĘCIA

-

W miniony wtorek w ramach LXIX Salonu Artystyczno – Literackiego w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa Marty Wałach „Konie portret prawdziwy”.

Autorka prac pani Marta Wałach – mama dwójki dzieci, mimo że nie narzeka na brak zajęć domowych, z pasją oddaje się swojemu hobby – rysunkowi i fotografii. Jak pisze w katalogu do wystawy „…rysowanie to zajęcie odprężające, wyciszające, świetny sposób na relaks, miła ucieczka od codziennej rutyny”. Jej wielką miłością są konie, których malarskie wyobrażenia są przedmiotem wystawy, ale również jazda konna, której poświęca wolne chwile. Jak sama twierdzi, konie to zwierzęta z duszą, a ich pierwsze wizerunki powstały już w paleolicie.

Jest samoukiem, maluje z pasji od dziecka, konie kocha, od kiedy pamięta. Maluje je takie jakie je widzimy. Jej ulubioną techniką jest pastel, który z technicznego punktu widzenia zajmuje pośrednie miejsce pomiędzy malowaniem, a rysowaniem. Obecne prace wykonuje pastelem suchym. – Tak jest mi teraz najwygodniej – wyjaśnia. Maluje pastelami dotykowo, intuicyjnie, nie używa żadnych narzędzi, kredkę rozciera palcami.

O muzyczną oprawę wernisażu zadbali: Katarzyna Wrońska – wokal której akompaniował na fortepianie Jarosław Kaganiec.

Wystawa będzie czynna do 30 marca w godzinach otwarcia Biblioteki.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia