R e k l a m a

Zakupy w sieci. Jak robić je bezpiecznie?

Co roku w grudniu świat ogarnia przedświąteczny zakupowy szał. Przeciskanie się przez tłumy w centrach handlowych i stanie w gigantycznych kolejkach to wyzwania, które mogą mocno nadszarpnąć nerwy. Nic dziwnego, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się zakupy online. Zamówienie prezentów przez Internet jest proste, wygodne i przede wszystkim oszczędza nam przykrej konieczności uczestnictwa w zbiorowym szaleństwie. Jak bezpiecznie korzystać z możliwości oferowanych nam przez sklepy w sieci? Podpowiadamy!

Sprawdzone serwisy i strony

Zanim klikniesz „płacę” upewnij się, że wybrany przez Ciebie sklep internetowy faktycznie istnieje! Ta zasada ma swoje zastosowanie zwłaszcza w przypadku witryn, o których nigdy wcześniej nie słyszałeś. Warto poszukać dodatkowych informacji na ich temat w sieci. Jeżeli masz wątpliwości – sprawdź, czy firma jest zarejestrowana w KRS. Na stronie nie ma żadnych informacji kontaktowych, adresu, nazwiska właściciela przedsiębiorstwa? To powinno sprawić, że zapali Ci się w głowie czerwona lampka.

Zwracaj uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa

Także w przypadku płatności za pomocą karty kredytowej upewnij się co do bezpieczeństwa strony, która prosi Cię o podanie danych potrzebnych do zrealizowania tej formy zapłaty. Obecnie standardem jest używanie szyfrowanego protokołu SSL. Jego znak rozpoznawczy to adres strony zaczynający się od „https”. Korzystaj tylko ze sprawdzonych aplikacji i miej oczy szeroko otwarte na wszelkie przejawy oszustwa!

Strzeż swoich poufnych danych

Nie podawaj swoich danych poufnych. Dotyczy to nie tylko loginów i haseł do bankowości elektronicznej, ale także numeru PIN karty VISA oraz, w szczególności, numeru CVV! Cyberprzestępcy mogą podszyć się pod Twojego znajomego i napisać za pośrednictwem mediów społecznościowych, prosząc o udostępnienie różnego rodzaju poufnych danych. Bądź czujny! Uważaj zwłaszcza na portalach typu facebook. Jeżeli masz podpiętą kartę kredytową do swojego konta i klikniesz nieodpowiedni link – w łatwy sposób możesz stracić.

Powierzaj swoje pieniądze ekspertom

Jeśli mówimy już o bezpieczeństwie, zwróćmy uwagę na renomę instytucji finansowej, której powierzamy opiekę nad naszymi finansami. Santander Consumer Bank – bank od kredytów zapewnia swoim klientom wysoki poziom ochrony wszystkich swoich usług, także w obszarze bankowości internetowej. Nie bez znaczenia jest tu również możliwość uzyskania pomocy w kryzysowych sytuacjach. Eksperci Santander Consumer Banku są gotowi pomóc nam przy rozwiązaniu każdego problemu, w jaki możemy się wplątać, robiąc zakupy za pośrednictwem Internetu.

Najnowsze materiały Partnerów