1. liga futsalu: Zwycięstwo BSF we Wrocławiu

-

Aż 13 bramek obejrzeli kibice, którzy pojawili się na spotkaniu 14. kolejki I Ligi Futsalu, w którym zespół BSF ABJ Bochnia zmierzył się z Profi Sport Wrocław. Na szczęście aż 8 spośród nich zdobyła nasza drużyna, dzięki czemu przerwała passę trzech spotkań bez zwycięstwa i awansowała na 2. miejsce w tabeli.

Bochnia była zdecydowanym faworytem spotkania, ale od mocnego uderzenia rozpoczął je zespół gospodarzy. Już w 2. minucie po niefortunnej interwencji Mateusza Krzymińskiego piłka wpadła do bramki bronionej przez naszą drużynę. Podopieczni trenera Marcina Waniczka szybko otrząsnęli się jednak po kuble lodowatej wody, jakim była strata gola i zdominowali rywali. Już w 4. minucie było 1-1 po golu Kamila Rynducha, a dwie minuty później nasz zespół objął prowadzenie dzięki bramce Konrada Łękawy.

Jak się później okazało, tego prowadzenia już nie oddał. Wkrótce swoją drugą bramkę zdobył kapitan Kamil Rynduch, a dominację drużyny w pierwszej połowie potwierdził Mateusz Matlęga, który zdobył dwa gole. Drugi z nich padł sekundę przed końcem pierwszej połowy, którą nasza drużyna wygrała ostatecznie 5-1.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Bochnia szybko podwyższyła prowadzenie, a swoją drugą bramkę w barwach BSF zdobył Matheus. Wprawdzie gospodarze zdołali w 28. minucie odpowiedzieć golem Pawła Ujasa, ale później nasz zespół zdobył jeszcze dwa gole. Ich autorami zostali Jakub Maślak i ponownie Matheus, który w dwóch meczach ligowych zdobył już 3 gole.

Wysokie prowadzenie 8-2 chyba nieco uśpiło zespół z Bochni, bo w ostatnich minutach mocno spuścił on z tonu, co wykorzystali gospodarze. W 33. minucie bramkę zdobył Dawid Płaczek, a chwilę później na listę strzelców wpisał się Sebastian Leśniewski i Profi Sport mógł jeszcze myśleć o skutecznej pogoni. W 35. minucie gola na 5-8 zdobył Michał Wierzbicki, ale w końcowym fragmencie spotkania nasza drużyna nie dała się już zaskoczyć i zgarnęła cenne trzy punkty.

Ponieważ mecz Gredaru Futsal Team Brzeg z Górnikiem Polkowice został przełożony, to nasz zespół przeskoczył w tabeli drużynę z Brzegu i awansował na 2. miejsce. Liderem pozostał Berland Komprachcice, który po zaciętym spotkaniu pokonał Sośnicę Gliwice 4-3. Profi Sport Wrocław pozostał na 12. pozycji i wciąż czeka na pierwsze ligowe punkty.

Profi Sport Wrocław 5-8 (1-5) BSF ABJ Bochnia

Mateusz Krzymiński (s.) 2′, Paweł Ujas 29′, Dawid Płaczek 33′, Sebastian Leśniewski 34′, Michał Wierzbicki 35′ – Kamil Rynduch 4′, 7′, Konrad Łękawa 6′, Mateusz Matlęga 12′, 20′, Lemes Soares Matheus 23′, 32′, Jakub Maślak 31′

żółte kartki: Jakub Wójcik – Maciej Wołoszyn, Mateusz Krzymiński

BSF ABJ Bochnia: Krystian Jaszczyński, Jakub Smoleń – Konrad Łękawa, Krystian Lewicki, Jakub Maślak, Bartosz Baran, Maiej Wołoszyn, Mateusz Matlęga, Kamil Rynduch, Mateusz Krzymiński, Miłosz Mochel, Lemes Soares Matheus. Trener: Marcin Waniczek, Kierownik zespołu: Dawid Kociołek