R e k l a m a

Bochnia. Wyrok dla mężczyzny, który groził wysadzeniem bloku

Przegląd prasy

-

– 32-latek, który w maju 2019 roku groził wysadzeniem mieszkania w bloku przy ul. Wygoda, ma już prawomocny wyrok – poinformowała w czwartek w internetowym wydaniu „Gazeta Krakowska”.

Sprawę opisywaliśmy także w Bochnianin.pl. Mężczyzna zamknął się w mieszkaniu po kłótni z partnerką. Gdy ta wyszła, wysłał jej sms-a z informacją, że odkręcił gaz i zamierza wysadzić budynek. Kobieta zaalarmowała policję. Na miejsce skierowane zostały służby, z Tarnowa przyjechali też policyjni negocjatorzy. Po trzech godzinach 32-latek dobrowolnie otworzył drzwi i oddał się w ręce stróżów prawa.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany – wnioskowała o to prokuratura ze względu na postawione zarzuty, dotyczące także wcześniejszych incydentów (gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej, stalkingu). Do tego doszedł zarzut związany z wydarzeniami z 14 maja, czyli stworzenie sytuacji mającej wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia życia lub zdrowia wielu osób, co wywołało czynności służb w celu uniknięcia tego zagrożenia (art 224a KK).

Jak poinformowała na łamach „GK” Barbara Grądzka, zastępca prokuratora rejonowego w Bochni, oskarżony został uznany winnym wszystkich zarzucanych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze. Sąd skazał go na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, 2 tys. zł grzywny, musi też zapłacić nawiązkę na rzecz Skarbu Państwa (10 tys. zł) oraz świadczenie na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej (również 10 tys. zł).

Wyrok jest prawomocny.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia