R e k l a m a

Szczurek-Żelazko: Jesteśmy przygotowani na to, żeby chronić naszych obywateli przed koronawirusem

-

Czy grozi nam straszliwa pandemia? – Chciałabym państwa uspokoić, że nie ma w tej chwili przesłanek, żeby twierdzić, że ten wirus będzie powodował takie katastroficzne sytuacje zapewniała w czwartek na antenie TV Republika wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko (posłanka PiS wybrana do Sejmu z naszego okręgu).

– Mamy do czynienia z mutacją koronawirusa, akurat ta mutacja zdarzyła się w Chinach. Przebieg choroby jest podobny do grypy i na nią w samej Polsce zdarzyło się kilka zgonów już w tym roku – przypomniała i zapewniła: – Oczywiście my jesteśmy przygotowani na to, żeby naszych obywateli chronić przed tym wirusem. Są procedury które przygotowuje GIS.

Józefa Szczurek-Żelazko zapewniła: – Jesteśmy przygotowani na przyjmowanie naszych obywateli z terenów, które są zakażone wirusem. Te osoby trafią do Polski, będą przebadane u naszych lekarzy. Wyjaśniła też:

– Ta mutacja, z którą mamy do czynienia w tej chwili w Chinach, jest specyficzna i dlatego teraz pobieramy materiał do badania i wysyłamy do laboratorium w Berlinie, ale niebawem będzie to wykonywane w Polsce, więc ten procent potwierdzanie bądź wykluczania wirusa będzie na wysokim poziomie. 

WHO ogłasza stan zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym (PHEIC)

W nocy media poinformowały o decyzji światowej organizacji zdrowia (WHO). Użyty termin „Zagrożenie zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym” definiowany jest jako wydarzenie nadzwyczajne, które:

  • stanowi zagrożenie dla zdrowia publicznego w innych państwach poprzez międzynarodowe rozprzestrzenianie się chorób;
  • potencjalnie wymaga skoordynowanej reakcji międzynarodowej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc