2. liga koszykówki. Rybnik pokonany, dobra passa Contimax MOSiR trwa! – ZDJĘCIA

-

W rozgrywkach Finału A bochnianki na razie pozostają niepokonane. Po czterech meczach mają komplet punktów – w niedzielę na własnym parkiecie ograły RMKS Rybnik różnicą prawie 40 punktów.

Tylko w pierwszej kwarcie mogło się wydawać, że drużyny będą toczyć wyrównany pojedynek. W drugich 10 minutach gospodynie wypracowały sobie znaczącą przewagę i do przerwy prowadziły już 22 punktami. Prym w szeregach Contimax MOSiR wiodły Magdalena Puter, Aisza Buczek i Aleksandra Klimas. W trzeciej i czwartej kwarcie bochnianki dokończyły dzieła.

W ramach Finału A ekipa z Bochni nie mierzyła się dotąd jeszcze jedynie z Zagłębiem Sosnowiec – i niewątpliwie dwumecz z tą drużyną będzie najcięższym sprawdzianem dla podopiecznych Małgorzaty Misiuk. Pierwsze starcie na wyjeździe już w najbliższą niedzielę 16 lutego, a kilka dni później – w środę 19 lutego – zespoły zmierzą się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni (mecz o godz. 19:00).

Contimax MOSiR Bochnia – RMKS Rybnik 87:49

W kwartach – 19:12, 24:9, 18:13, 26:15

Bochnia: Puter 25, Buczek 20, Klimas 16, Malinowska 6, Natkaniec 5, Mazur 5, Fortuna 4, Rak 4, Sajdak 2, Blum, Świercz.

Rybnik: Struzik 17, Sobota 16, Stefaniak 7, Bednarek 4, Kocoń 2, Raudner 2, Lanczyk 1, Danielewicz, Banaś.