R e k l a m a

„Bochnia bez polowań”. Petycję podpisało już ponad pół tysiąca osób

-

Ponad 500 osób podpisało się pod internetową petycją „Bochnia bez polowań” skierowaną do burmistrza Bochni i wójta gminy Bochnia. Autorzy apelują do samorządowców, aby wystąpili do Marszałka Województwa Małopolskiego o wyłączenie obszaru gminy i miasta Bochnia z terenu obwodów łowieckich.

Wyłączenia takie oznaczają, że myśliwi nie będą mogli tam polować ani wykonywać żadnych innych czynności tzw. gospodarki łowieckiej.

We wstępie petycji zaznaczono, że z apelem zwracają się „mieszkańcy miasta i gminy Bochnia, organizacje oraz ludzie nieobojętni na los zwierząt z całej Polski”.

Lasy są naszym wspólnym dobrem

– Chcemy zwrócić Panów uwagę na wzrost świadomości ekologicznej mieszkanek i mieszkańców Bochni i okolic oraz na rosnącą wrażliwość mieszkanek i mieszkańców gminy, którzy chcą mieć realny wpływ na to, co się dzieje w lasach i łąkach wokół nich – napisano w petycji. Lasy są naszym wspólnym dobrem, miejscem rekreacji i wycieczek rowerowych i należy o nie szczególnie dbać i chronić. Zwierzęta nie stanowią zagrożenia dla ludzi, w przeciwieństwie do myśliwych, którzy w sposób bezpośredni zagrażają życiu i zdrowiu naszemu oraz naszych zwierząt.

W petycji zwrócono też uwagę: – W związku z przypadkami postrzeleń myśliwych i przypadkowych osób podczas polowań w Polsce uważamy, że takie wyłączenia mogą zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich użytkowników terenów zielonych naszej gminy.

Z pełną treścią petycji można zapoznać się TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc