2. liga koszykówki. Sosnowiec mało gościnny. W środę rewanż u nas – ZDJĘCIA

-

Koszykarki Zagłębia Sosnowiec są na prostej drodze do zdobycia mistrzostwa 2. ligi. W tym tygodniu odniosły dwa ważne zwycięstwa nad zespołami, które w teorii mogły im w tym przeszkodzić – najpierw we wtorek pokonały na wyjeździe KK Uniwersytet Rolniczy Kraków (67:73), a w niedzielę nie dały szans podejmowanej u siebie ekipie z Bochni, wygrywając 76:55.

Rezerwy występującej w 1. lidze drużyny CTL Zagłębie Sosnowiec (jest liderem w grupie B) od początku wskazywane były jako faworyt rozgrywek drugoligowych i na razie nie zawodzą. Jako jedyne wygrały WSZYSTKIE rozegrane mecze.

W niedzielę bochnianki dotrzymywały gospodyniom kroku tylko w pierwszej kwarcie, którą nawet wygrały (23:28). Ale to był koniec dobrych wiadomości tego dnia. W kolejnych kwartach to sosnowiczanki wygrywały, nieco tylko odpuszczając na finiszu (21:11, 19:8, 13:8). Niektóre z nich 3 godziny później zagrały jeszcze w tej samej hali w barwach pierwszoligowej drużyny (tam też Sosnowiec wygrał wysoko…).

Zespoły spotkają się ponownie już w najbliższą środę o godz. 19:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni. Wstęp wolny – zapraszamy!

Contimax MOSiR Bochnia – Zagłębie Sosnowiec 76:55

Sosnowiec: Kosałka 21, Mendyk 20, Kocaj 15, Wojtylas 9, Zuziak 6, Cwill 5, Paluch 0, Jagła 0, Kopiec 0, Micek 0, Ozga 0, Gruszka 0.

Bochnia: Malinowska 14, Puter 13, Fortuna 7, Natkaniec 7, Mazur 6, Rak 5, Klimas 3, Buczek 0, Zając 0, Sajdak 0, Blum 0, Świercz 0.