R e k l a m a

Starosta zachęca: 1% podatku przekaż organizacjom z powiatu bocheńskiego – LISTA

-

Przygotowujesz rozliczenie podatku i zastanawiasz się komu przekazać swój 1% procent? Podaruj go jednej z kilkunastu organizacji pożytku publicznego działającej w powiecie bocheńskim. Do wsparcia stowarzyszeń z terenu powiatu bocheńskiego, zaprasza Adam Korta starosta bocheński.

– Na nasze wsparcie oczekuje kilkanaście organizacji z terenu powiatu bocheńskiego, które pomagają osobom znajdującym się w ciężkiej sytuacji życiowej, osobom chorym i niepełnosprawnym, są to także organizacje, które wspierają rozwój i pasje dzieci i młodzieży. Wesprzyjmy wspólnie te podmioty co zapewne pozwoli na dalsze ożywienie ich działalności – mówi Adam Korta starosta bocheński.

Jedyna czynność przy uzupełnianiu PIT-u składanego w Urzędzie Skarbowym polega na uzupełnieniu dwóch rubryk. Musimy wpisać w jednej z nich nazwę stowarzyszenia któremu chce się przekazać swoją część podatku oraz w drugiej rubryce wpisać numer KRS, czyli numer rejestrowy tego stowarzyszenia potwierdzający jego status OPP.

Akcje przekazania 1% starostwo organizuje od paru już lat. – Czasami 1% to niewiele, czasami zaledwie parę groszy, jednak kwota zwielokrotniona może przynieść coś dobrego – zauważa Adam Korta.

Rozliczać można się już od stycznia, a ostateczny termin przypada na 30 kwietnia.

Szczegółowa instrukcja jak przekazać 1 % znajduje się na www.podatki.gov.pl

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia