Dni Bochni 2020. Koncerty ponownie na Uzborni, organizatorzy podali termin

-

Znamy już termin Dni Bochni 2020. Kulminacyjne wydarzenia tegorocznego święta miasta zaplanowano na 13-14 czerwca w Parku Uzbornia. Tak jak w poprzednich latach będzie podział na trzy bloki tematyczne: nauka, sztuka i rozrywka. Wydarzenia potrwają dwa tygodnie, czyli krócej niż ostatnio.

O przygotowaniach do Dni Bochni 2020 rozmawiano podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji kultury.

Anna Kocot-Maciuszek, dyrektorka Miejskiego Domu Kultury w Bochni (główny organizator Dni Bochni), powiedziała, że tak jak w poprzednim roku kulminacyjne wydarzenia Dni Bochni 2020 odbędą się w Parku Uzbornia (rynek jest w trakcie rewitalizacji). Na razie nie poinformowała kto wystąpi.

Kulminacja Dni Bochni nastąpi 13 i 14 czerwca 2020 r. Mamy już zabukowane główne gwiazdy na sobotę i niedzielę. Podpisane umowy do nas jeszcze nie spłynęły, dlatego wolałabym jeszcze nie mówić o tych gwiazdach. Nauczona doświadczeniem wiem, że czasami umowa wraca niepodpisana. Dwa razy mieliśmy takie niemiłe niespodzianki i trzeba było szybko szukać zastępstwa, które na szczęście dla nas okazało się później zastępstwem dużo lepszym i lepiej przyjętym niż być może byłoby w przypadku pierwotnej gwiazdy – przyznała Anna Kocot-Maciuszek.

Podobnie jak w poprzednich latach będzie podział na trzy bloki tematyczne: nauka, sztuka i rozrywka. – Ta formuła się sprawdza i mieszkańcy rzeczywiście są nam wdzięczni, że tak to jest rozplanowane. Co prawda nie będą te Dni Bochni trwały w tym roku tak długo jak w ubiegłym roku i dwa lata temu, czyli prawie miesiąc. Postanowiliśmy zainaugurować święto miasta Dniem Dziecka – powiedziała Anna Kocot-Maciuszek.

W tym roku Dzień Dziecka (1 czerwca) wypada w poniedziałek dlatego prawdopodobnie bocheńska impreza z tej okazji odbędzie się w niedzielę 31 maja. Miejscem wydarzenia będzie Park Uzbornia lub tężnia solankowa.

Zeszłoroczne Dni Bochni trwały od 1 do 23 czerwca 2019 r. Podczas kulminacyjnych koncertów w amfiteatrze Parku Uzbornia wystąpili m.in. LemON i Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

ZUS: Ponad 1,9 tys. wniosków o odroczenie płatności składek w Małopolsce

W Małopolsce dotychczas wpłynęło przeszło 1,9 tys. wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek. Możliwość odroczenia oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty...

Koronawirus w Małopolsce. W porannym raporcie aż 11 nowych przypadków. 4 z powiatu brzeskiego

W sobotę w Małopolsce potwierdzono w sumie 19 przypadków zakażenia koronawirusem, a w niedzielnym porannym raporcie ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 11....

Bochnia. Ludzie wspierają ratowników. Już nie tylko maseczki – dziś dostali… kontener! – WIDEO

Szyjące maseczki panie w ciągu niespełna dwóch tygodni wykonały ich już 5 tysięcy (!). W tym krótkim czasie inicjatywa rozgałęziła się też...

Pożegnanie

Jan Czesak (1935 – 2020) Pożegnaliśmy wczoraj Jana Czesaka, Wieloletniego Prezesa Zarządu i Przewodniczącego...

Koronawirus w Małopolsce – bieżące podsumowanie. 109 zakażeń, 4 osoby w stanie ciężkim

Aktualnie w Małopolsce mamy 109 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Najmłodsza zakażona osoba ma 12 lat, najstarsza 83 lata. Najwięcej zakażonych...

Artykuły promocyjne

Galeria RONDO. Nowe godziny otwarcia

Od 1 marca bocheńska Galeria RONDO czynna jest o godzinę dłużej. To odpowiedź na prośby klientów, którzy...

Ogłoszenia

PRACA: Mechanik samochodowy, elektromechanik

Firma AUTO SERWIS Andrzej Budyś (Brzeźnica 139) zatrudni pracowników na stanowisko: Mechanik, elektromechanik

CO? GDZIE? KIEDY?

marzec, 2020

21,060FaniLubię
740ObserwującyObserwuj
526SubskrybującySubskrybuj
X