R e k l a m a

Dni Bochni 2020. Koncerty ponownie na Uzborni, organizatorzy podali termin

-

Znamy już termin Dni Bochni 2020. Kulminacyjne wydarzenia tegorocznego święta miasta zaplanowano na 13-14 czerwca w Parku Uzbornia. Tak jak w poprzednich latach będzie podział na trzy bloki tematyczne: nauka, sztuka i rozrywka. Wydarzenia potrwają dwa tygodnie, czyli krócej niż ostatnio.

O przygotowaniach do Dni Bochni 2020 rozmawiano podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji kultury.

Anna Kocot-Maciuszek, dyrektorka Miejskiego Domu Kultury w Bochni (główny organizator Dni Bochni), powiedziała, że tak jak w poprzednim roku kulminacyjne wydarzenia Dni Bochni 2020 odbędą się w Parku Uzbornia (rynek jest w trakcie rewitalizacji). Na razie nie poinformowała kto wystąpi.

Kulminacja Dni Bochni nastąpi 13 i 14 czerwca 2020 r. Mamy już zabukowane główne gwiazdy na sobotę i niedzielę. Podpisane umowy do nas jeszcze nie spłynęły, dlatego wolałabym jeszcze nie mówić o tych gwiazdach. Nauczona doświadczeniem wiem, że czasami umowa wraca niepodpisana. Dwa razy mieliśmy takie niemiłe niespodzianki i trzeba było szybko szukać zastępstwa, które na szczęście dla nas okazało się później zastępstwem dużo lepszym i lepiej przyjętym niż być może byłoby w przypadku pierwotnej gwiazdy – przyznała Anna Kocot-Maciuszek.

Podobnie jak w poprzednich latach będzie podział na trzy bloki tematyczne: nauka, sztuka i rozrywka. – Ta formuła się sprawdza i mieszkańcy rzeczywiście są nam wdzięczni, że tak to jest rozplanowane. Co prawda nie będą te Dni Bochni trwały w tym roku tak długo jak w ubiegłym roku i dwa lata temu, czyli prawie miesiąc. Postanowiliśmy zainaugurować święto miasta Dniem Dziecka – powiedziała Anna Kocot-Maciuszek.

W tym roku Dzień Dziecka (1 czerwca) wypada w poniedziałek dlatego prawdopodobnie bocheńska impreza z tej okazji odbędzie się w niedzielę 31 maja. Miejscem wydarzenia będzie Park Uzbornia lub tężnia solankowa.

Zeszłoroczne Dni Bochni trwały od 1 do 23 czerwca 2019 r. Podczas kulminacyjnych koncertów w amfiteatrze Parku Uzbornia wystąpili m.in. LemON i Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc