R e k l a m a

Co z tegorocznymi Dniami Bochni? Możliwe dwa scenariusze

-

Za nieco ponad tydzień miały wystartować Dni Bochni 2020, a kulminacyjne koncerty planowano na 13 i 14 czerwca. Z powodu epidemii koronawirusa impreza nie odbędzie się w tym terminie. Jak ustalił Bochnianin.pl, pod uwagę brane są dwa rozwiązania: przeniesienie imprezy na wrzesień i całkowite odwołanie tegorocznego święta miasta.

O planach na tegoroczne Dni Bochni pisaliśmy w lutym (link do tekstu TUTAJ). Imprezę wstępnie zaplanowano od 31 maja do 14 czerwca. Kulminacyjne koncerty miały odbyć się 13-14 czerwca w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia. Tak jak w poprzednich latach wszystkie wydarzenia miały być podzielone na 3 bloki: nauka, sztuka i rozrywka.

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 pokrzyżowała plany organizatorom tego typu wydarzeń na całym świecie. Nie inaczej jest w Bochni.

Wiadomo już, że Dni Bochni 2020 nie odbędą się w planowanym czerwcowym terminie. Teraz magistrat rozważa dwa scenariusze: przeniesienie imprezy na wrzesień i całkowite odwołanie tegorocznego święta miasta.

Cały czas obserwujemy zmieniającą się sytuację w zakresie pandemii koronawirusa. Trudno jest podjąć decyzję, która tak znacząco może zmienić przyzwyczajenia mieszkańców Bochni. Wszyscy jesteśmy zmęczeni tym wszystkim co się dzieje i wydaje się, że dobrze byłoby coś zorganizować mieszkańcom naszego miasta. Z drugiej strony ogromna odpowiedzialność gdyby coś się wydarzyło – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Na razie nie możemy organizować imprez masowych. Czy będziemy mogli organizować imprezy masowe we wrześniu? Nie wiadomo, więc na razie nie ma wiążącej decyzji. Teraz będą dobiegały 2 tygodnie jak rząd podjął decyzję o zluzowaniu pewnych obostrzeń. Chciałbym na początku przyszłego tygodnia przekonać się w jaki sposób to poluzowanie wpłynęło na liczbę zachorowań – dodał burmistrz Stefan Kolawiński.

Ogłoszenia decyzji dotyczącej Dni Bochni 2020 możemy spodziewać się w przyszłym tygodniu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia