R e k l a m a

Zamknięto ul. Wolnica. Zmiany w organizacji ruchu, ale kierowcy jeżdżą „na pamięć”. Jak długo potrwają utrudnienia?

-

Zgodnie z zapowiedzią w poniedziałek zamknięto ulicę Wolnica w centrum Bochni, wkrótce zamknięty zostanie także fragment ul. Mickiewicza. Utrudnienia związane są z inwestycją „Rynek OD NOWA”. Nowa organizacja ruchu będzie aktualna prawdopodobnie przez kilka najbliższych miesięcy. Część kierowców zaskoczonych zmianami jadąc „na pamięć” wjeżdża w ul. Mickiewicza pod prąd.

Wykaz zmian w organizacji ruchu:

  • całkowitemu zamknięciu dla ruchu kołowego ulegnie ul. Wolnica oraz fragment ul. Mickiewicza (od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Różanej);
  • zmiana organizacji ruchu spowoduje również odwrócenie kierunku ruchu na niezamkniętym odcinku ul. Mickiewicza (pomiędzy ul. Różaną i ul. Białą) oraz likwidacją miejsc postojowych zlokalizowanych przy tej ulicy;
  • podróżujący ul. Różaną będą kierowani na ul. Mickiewicza w kierunku północnym, a następnie na ul. Białą;
  • poruszający się niedawno oddanym do użytku placem św. Kingi nie będą mogli skręcić w ul. Mickiewicza i będą kierowani na wprost w kierunku ul. Białej (na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza będą poruszać się z pierwszeństwem przejazdu).

Ile potrwają prace w tym miejscu? Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni, przyznał w rozmowie z Bochnianin.pl, że najpewniej będzie to kilka miesięcy. Natomiast precyzyjniej będzie można o tym mówić za kilka dni, po wykonaniu pewnego zakresu prac.

Następnym etapem ma być modernizacja północnego fragmentu ul. Mickiewicza oraz dalsze prace na pl. św. Kingi. – Bardzo ważny jest węzeł na pl. św. Kingi (łącznik przed Bazyliką – przyp. red.) do ul. Bernardyńskiej, ale to przewidujemy na okres wakacyjny, bo tam cały czas rodzice dowożą dzieci do Szkoły Podstawowej nr 1 – powiedział Robert Cerazy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc