R e k l a m a

Zmiany na SOR w Bochni. Jest sprawniej?

-

Rozmowa z Jarosławem Gucwą szefem SOR w Szpitalu Powiatowym w Bochni.

Od lutego spore zmiany w SOR?

Faktycznie wprowadziliśmy wspólny triaż dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Opieki Całodobowej.

Na czym te zmiany polegają?

Jest rejestracja, w której jedna osoba zajmuje się segregacją wszystkich pacjentów i kierowaniem ich albo do Opieki Całodobowej, albo oddziału ratunkowego. Takie rozwiązanie usprawnia ruch. Nowy triaż jest prowadzony w dobudowanej części SOR, czyli w nowej poczekalni.

Po co takie zmiany?

Chodzi nam o to, by wyeliminować sytuacje, gdy do Opieki Całodobowej trafiają pacjenci z poważniejszymi schorzeniami, które wymagają szybkiego leczenia. Chcemy tych chorych wymagających natychmiastowej pomocy „wyłapywać” od razu, by nie czekali w kolejce do lekarza w opiece całodobowej.

No dobrze, czyli jak przyjdziemy do szpitala, to, gdzie mamy podejść najpierw?

Do rejestracji. Stąd pacjenci będą kierowani albo na SOR, albo do Opieki Całodobowej, która od rejestracji znajduje się raptem 30 metrów dalej.

Kilka tygodni temu oddano zmodernizowany SOR, lepiej się pracuje?

Zdecydowanie, te zmiany zauważają także pacjenci. Jest więcej miejsca, lepszy sprzęt do diagnostyki. I to wszystko przekłada się na większą ilość pacjentów. Po oddaniu rozbudowanego i zmodernizowanego SOR dziennie trafia do nas 65 osób, 15 z nich zostaje w szpitalu, pozostali po zdiagnozowaniu mogą wrócić do domu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc