R e k l a m a

Biblioteka: Zbigniew Pikuła i promocja jego tomiku poezji – ZDJĘCIA

-

We wtorek w bocheńskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Pikułą, podczas którego promowano jego pierwszy tomik pt. „Zebrałem się w tomik”.

Zbigniew Pikuła urodził się w Bochni, od ponad pół wieku mieszka w Majkowicach. Ukończył Technikum Mechaniczne, i to na okres nauki w technikum datują się jego pierwsze wiersze. Były to kuplety i wiersze satyryczne opisujące dzieje klasy i szkoły. Później zarzucił pisanie i dopiero od kilkunastu lat do niego powrócił.

Tworzy wiersze klasyczne cechujące się rymem i rytmem, zarówno liryczne jak i satyryczne.

Pisze również fraszki, limeryki i humoreski. Jest współorganizatorem wielu imprez kulturalno – środowiskowych. Pełnił funkcję radnego – Radny Gminy Bochnia w latach 1990 – 1994 i 2014 – 2018. Obecnie na emeryturze. Jego hobby to także gra na gitarze i śpiewanie własnych tekstów.

Promowany tomik zawiera wiersze liryczne, satyryczne, fraszki, a także limeryki. Są to wybrane utwory napisane w kilku ostatnich latach.

Podczas spotkania odbyła się licytacja jednego egzemplarza tomiku (ze specjalną dedykacją autora) na rzez chorej Marysi, podopiecznej fundacji Auxillium. Dodatkowo publiczność wrzucała datki do specjalnej skarbonki.

Oprawę muzyczną zapewnił Radosław Brydniak.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia