Urodziny Bochni. Konkurs „Nowy przydomek Księcia”

-

Książę Bolesław V nadał Bochni akt lokacyjny 27 lutego 1253 roku. Pomimo licznych zalet. władca otrzymał przydomek „Wstydliwy”, który wedle kronikarzy, zawdzięczał skromności obyczajów i ślubom czystości, które złożył wraz z żoną.

Wydział Promocji i Rozwoju Miasta zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania nie tylko poprzez korzystanie z akcji rabatowej i udział w wydarzeniach kulturalnych. Tym razem każdy może spróbować swoich sił w konkursie i wymyślić nowy przydomek dla Księcia Bolesława V.

Zgodnie z regulaminem, praca konkursowa powinna zawierać nową propozycję przydomku Księcia Bolesława V wraz z jego pisemnym uzasadnieniem, które nie może być krótsze niż 1253 znaki. Proponowany przydomek powinien odwoływać się do prawd historycznych i dodatkowo może prezentować wyobrażenia autora na temat życia Księcia Bolesława V.

Na przygotowanie pracy konkursowej Organizator przewidział czas do 5 marca 2020 r. do godz. 12:00. Zwycięzcy otrzymają dwuosobowe wejściówki na koncert Grażyny Łobaszewskiej, który odbędzie się 7 marca 2020 r. o godz. 19:00 w Oratorium św. Kingi. 

Szczegóły konkursu i warunki uczestnictwa znajdują się w Regulaminie. 

Do pobrania:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023