R e k l a m a

Urodziny Bochni. Burmistrz do mieszkańców: „Żeby nam w tym mieście działo się lepiej”

-

O jedność i poczucie dumy ze zmieniającego się miasta zaapelował do mieszkańców Bochni burmistrz Stefan Kolawiński składając im życzenia z okazji 767. rocznicy nadania górniczej osadzie praw miejskich. W sobotę w Oratorium Św. Kingi odbył się okolicznościowy spektakl wystawiony przez bocheński Teatr Artystokracki.

– 767. rocznica lokacji miasta to pewna ciągłość historyczna, z której my jesteśmy dumni, staramy się o tym pamiętać, staramy się przypominać naszym mieszkańcom, że to właśnie wiele lat temu nasi przodkowie wybudowali to miasto, a Bolesław Wstydliwy nadał mu prawa miejskie, których przez tyle lat nigdy nie straciliśmy – rozpoczął Stefan Kolawiński.

– Chciałbym państwu z tej okazji złożyć życzenia, takie długofalowe: żeby nam w tym mieście działo się lepiej, żeby ono stawało się coraz bardziej przyjazne dla nas. Żebyśmy byli z niego dumni i cieszyli się z tego, że odwiedzają nas np. liczni turyści, że możemy w związku z tym otworzyć się szerzej na Małopolskę i na Polskę – mówił gospodarz Bochni.

– Drodzy państwo, spotykam się z różnymi ludźmi i wbrew różnym opiniom, które płyną ze środka, od nas z wewnątrz – że miasto jest w marazmie, że miasto jest nieładne, brudne, zaniedbane – osoby, które nas odwiedzają inaczej nas postrzegają. A postrzegają nas tak również mimo tego rozkopanego rynku, który no nie może się podobać, natomiast postrzegają nas jako ludzi bardzo kreatywnych, jako bardzo myślących do przodu, myślących o przyszłości, o rozwoju, nie siedzących spokojnie w kapciach przed telewizorem – przekonywał Stefan Kolawiński.

– Tak postrzegana, proszę państwa, jest Bochnia na zewnątrz. I chciałbym, żeby naszym wspólnym działaniem potwierdzać te okoliczności i ten wizerunek Bochni po to, żeby być coraz dumniejszymi z tego, że mamy takie miasto, że mieszkamy w tym miejscu i że pan Bóg pozwolił nam cieszyć się każdego dnia z wizerunku tych ulic, które są przebudowywane, tych które jeszcze będą przebudowywane i żebyśmy wszyscy wspólnie mieli poczucie jedności zakończył burmistrz.

Zobacz: „767 lat temu…” – żywe obrazy na urodziny Bochni – ZDJĘCIA

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia