R e k l a m a

Leszczyna. Niewybuch obok szkoły. Na miejscu zjawili się saperzy

-

W sobotę przed godz. 14:00 na działce w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej im. Gen. Władysława Andersa w Leszczynie (gmina Trzciana na południu powiatu bocheńskiego) w trakcie prac ziemnych znaleziono pocisk z czasów II wojny światowej. Przez pewien czas poniedziałkowe lekcje stały pod znakiem zapytania, ale zagrożenie już zostało usunięte.

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejscu pojawiły się straż pożarna i policja. W wykopie (ok. 200 metrów od szkoły) znajdował się przedmiot wielkości ok 25cm x 30cm – funkcjonariusz z wyszkoleniem pirotechnicznym potwierdził, że to niewybuch. Służby zabezpieczyły teren i wyznaczyły bezpieczną strefę.

Dyrektor szkoły opublikował na facebooku komunikat, w którym poinformował m.in.: – Pragnę zapewnić, że społeczność szkolna nie będzie narażona na niebezpieczeństwo. Kolejne decyzje dotyczące zajęć lekcyjnych w poniedziałek są uwarunkowane podjętymi działaniami służb i wyeliminowaniem niewybuchu.

O znalezieniu pocisku poinformowano XVI Batalion Jednostki Wojskowej w Krakowie. Przez całą noc miejsce zabezpieczali policjanci – dziś po 8:00 rano w Leszczynie pojawili się saperzy, którzy zabezpieczyli niewybuch.

– Zbadano również przyległy teren i nie stwierdzono innych elementów niebezpiecznych. W związku z powyższym zajęcia lekcyjne będą się odbywać w normalnym trybie – poinformował dyrektor szkoły.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc