R e k l a m a

XVI edycja podziemnego biegu w Bochni za nami

-

260 zawodników z 5 europejskich krajów rywalizowało w unikatowym w skali światowej podziemnym biegu – 212 metrów pod ziemią. 6-8 marca 2020 r. odbyła się XVI edycja 12-godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego w Kopalni Soli Bochnia.

W sobotę, tuż po godzinie 10:00 rozpoczęły się zmagania, które poprzedziło uroczyste otwarcie imprezy w którym uczestniczył burmistrz Bochni – Stefan Kolawiński. Przez 12 godzin biegacze pokonywali trasę pomiędzy szybami Sutoris i Campi w zabytkowych wyrobiskach Kopalni Soli Bochnia, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Każdy z nich dał z siebie 100%. Podczas każdej kolejnej godziny biegu coraz wyraźniej widać było zmęczenie zawodników. Coraz większa była też ich determinacja do pokonywania kolejnych pętli trasy. Potwierdzeniem zaciętej walki były ciągłe zmiany miejsc drużyn w klasyfikacji, którą setki osób śledziło w Internecie poprzez aktualizowane na żywo wyniki. O godzinie 22 nastąpił koniec sportowego współzawodnictwa. Uczestnicy udali się na zasłużony odpoczynek do podziemnej sypialni.

Sportowe zmagania wygrała drużyna Przyjaciele Ratowników Górniczych Ruch Chwałowice, pokonując dystans 203 km 492 m. Tym samym mocno wyśrubowany rekord zawodów, ustanowiony w 2013 roku przez drużynę Meble KLER, nadal nie został złamany.

W tegorocznej edycji biegu udział wzięli zawodnicy z Polski, Niemiec, Czech, Litwy oraz Słowacji – relacjonuje Dyrektor Biegu Tomasz Głód. Wszystkie drużyny pokonały łącznie 9 659,721 km – dodaje.

W niedzielę, po zwiedzaniu podziemnej ekspozycji multimedialnej, odbyło się zakończenie biegu. 

Każda drużyna, niezależnie od zajętego miejsca stanęła na podium otrzymując brawa od biegowej braci, a jej uczestnikom wręczono pamiątkowe medale. Podczas uroczystości nie zabrakło niespodzianek i pięknych, wzruszających chwil. Tradycyjnie już podczas niedzielnego świętowania wręczano też dodatkowe nagrody. Do szczęśliwców powędrowały zaproszenia na imprezy biegowe, książki, torby sportowe i tablety. Uroczystej dekoracji zawodników dokonywali Prezes Kopalni Soli Bochnia – Maciej Kuszlik oraz Tomasz Głód – Dyrektor Zawodów.

Wyniki XVI edycji 12-godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego:

1 miejsce: Przyjaciele Ratowników Górniczych Ruch Chwałowice – 203 km 492 m

2 miejsce: Mafiozów Czterech By Mafia Team Lubliniec – 194 km 182 m

3 miejsce: Bieging Team Zelów – 189 km 92 m

4 miejsce: Gąbin Biega 1 – 188 km 500 m

5 miejsce: Ruda Wawelska – 183 km 450 m 

Sponsorami i Partnerami tegorocznej edycji biegu są:

IGLOO – czołowy polski producent urządzeń chłodniczych
MILOO LIGHTING – producent oświetlenia przemysłowego i biurowego LED
POWERADE – producent napojów izotonicznych
Kopalnia Soli Bochnia
MIASTO BOCHNIA
oraz WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc