Bochnia. Pacjent wymyślił koronawirusa, bo nie chciał stać w kolejce!

-

To wydaje się wręcz nieprawdopodobne, ale wtorkowe zamieszanie na oddziale ratunkowym bocheńskiego szpitala związane z pacjentem z podejrzeniem koronawirusa, było spowodowane fałszywym alarmem. Mężczyzna wymyślił sobie historię o pobycie za granicą bo… nie chciało mu się czekać w kolejce! Sprawa wyszła na jaw dopiero po kilku godzinach.

Przypomnijmy: we wtorek na SOR w Bochni zgłosił się 60-letni mężczyzna, który podejrzewał u siebie koronawirusa SARS-Cov-2. Pacjent miał objawy kliniczne (m.in. gorączka, kaszel), przekazał też informację, że kilka dni temu wrócił z Niemiec. Ponieważ ten kraj nie jest uznawany za ognisko epidemii, zgodnie z procedurami nie skierowano go na oddział zakaźny, ale na domową kwarantannę.

Gdy na prośbę lekarzy policjanci udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, żeby poinformować rodzinę o potrzebie zabrania pacjenta ze szpitala, w trakcie rozmowy jego bliscy oświadczyli, że… mężczyzna w ciągu ostatnich kilku lat w ogóle nie był nigdzie za granicą.

Policjanci wrócili więc do 60-latka przebywającego w izolatce, a ten przyznał się wtedy, że… nie chciało mu się stać w kolejce i czekać, więc na poczekaniu wymyślił historię o koronawirusie (!).

Już wiadomo, że w związku z tym będzie skierowany do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny – co najmniej w związku z popełnionym wykroczeniem (wprowadzenie służb w błąd).

Ale możliwe, że konsekwencje będą poważniejsze.

– Musieliśmy zrobić dekontaminację całego obszaru, w którym mogło dojść do rozprzestrzenienia się wirusa. Pacjent wszedł do szpitala z drugiej strony, więc zdezynfekowaliśmy cały parter, żeby nikt nie miał żadnych podejrzeń, że mógł się zarazić w szpitalu – relacjonował w rozmowie z Bochnianin.pl Jarosław Gucwa, zastępca dyrektora Szpitala Powiatowego w Bochni i jednocześnie ordynator SOR-u.

W związku z tymi działaniami przez pewien czas SOR i poradnia chirurgiczna były całkowicie zamknięte. Tymczasem właśnie wtedy doszło do wypadku drogowego w podbocheńskiej Łapczycy – poszkodowana kobieta musiała być transportowana do sąsiedniego szpitala w Brzesku.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

ZUS: Ponad 1,9 tys. wniosków o odroczenie płatności składek w Małopolsce

W Małopolsce dotychczas wpłynęło przeszło 1,9 tys. wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek. Możliwość odroczenia oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty...

Koronawirus w Małopolsce. W porannym raporcie aż 11 nowych przypadków. 4 z powiatu brzeskiego

W sobotę w Małopolsce potwierdzono w sumie 19 przypadków zakażenia koronawirusem, a w niedzielnym porannym raporcie ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 11....

Bochnia. Ludzie wspierają ratowników. Już nie tylko maseczki – dziś dostali… kontener! – WIDEO

Szyjące maseczki panie w ciągu niespełna dwóch tygodni wykonały ich już 5 tysięcy (!). W tym krótkim czasie inicjatywa rozgałęziła się też...

Pożegnanie

Jan Czesak (1935 – 2020) Pożegnaliśmy wczoraj Jana Czesaka, Wieloletniego Prezesa Zarządu i Przewodniczącego...

Koronawirus w Małopolsce – bieżące podsumowanie. 109 zakażeń, 4 osoby w stanie ciężkim

Aktualnie w Małopolsce mamy 109 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Najmłodsza zakażona osoba ma 12 lat, najstarsza 83 lata. Najwięcej zakażonych...

Artykuły promocyjne

Galeria RONDO. Nowe godziny otwarcia

Od 1 marca bocheńska Galeria RONDO czynna jest o godzinę dłużej. To odpowiedź na prośby klientów, którzy...

Ogłoszenia

PRACA: Mechanik samochodowy, elektromechanik

Firma AUTO SERWIS Andrzej Budyś (Brzeźnica 139) zatrudni pracowników na stanowisko: Mechanik, elektromechanik

CO? GDZIE? KIEDY?

marzec, 2020

21,060FaniLubię
740ObserwującyObserwuj
526SubskrybującySubskrybuj
X