R e k l a m a

Co ze studniówkami? MEN rekomenduje wstrzymanie

-

Z powodu utrzymującej się dużej liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 zagrożone są studniówki zaplanowane na najbliższe tygodnie. Ministerstwo Edukacji i Nauki rekomenduje przełożenie na późniejszy termin wszystkich studniówek, które miałyby się odbyć przed 27 lutego.

Do 27 lutego obowiązuje kształcenie zdalne w klasach V-VIII szkół podstawowych oraz w szkołach średnich. Stąd też taka data przy rekomendacji.

O zalecenia dotyczące studniówek resort edukacji został zapytany przez portal Onet.pl. W odpowiedzi rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska poinformowała, że „Ministerstwo Edukacji i Nauki rekomenduje, tam, gdzie przy organizacji studniówki jest jeszcze możliwe zarządzanie zmianą (np. przeniesienie terminu, zaangażowania środków), o ograniczenie do 27 lutego udziału w studniówce”.

Natomiast w pozostałych przypadkach zalecane jest „wzmocnienie reżimu sanitarnego i przygotowanie bezpiecznej przestrzeni, przy zachowaniu zasad dbałości o zdrowie własne i innych (maseczki, dezynfekcja) oraz odpowiedzialności społecznej”.

Z powiatu bocheńskiego swoje studniówki zorganizowało już LO w Żegocinie (link do zdjęć TUTAJ), II LO w Bochni (link do zdjęć TUTAJ) i ZS nr 3 w Bochni (link do zdjęć i wideo TUTAJ).

Niepewne są więc losy studniówek I LO w Bochni, ZS nr 1 w Bochni i ZS nr 2 w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia