Bochnia. Imprezy kulturalne odwołane, sportowe bez udziału publiczności

-

W związku z decyzją rządu o zamknięciu od czwartku 12 marca wszystkich placówek kulturalnych w Polsce w Bochni odwołano kilka wydarzeń zaplanowanych na najbliższe dni. Ponadto Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował, że imprezy sportowe będą odbywały się bez udziału publiczności.

Na czwartek 12 marca Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaplanowało Czwartkowe Spotkanie Muzealne. Wojciech Wichnera miał wygłosić wykład pt. „Sylwetka profesora Konstantego Chylińskiego i jego kolekcji numizmatycznej na tle zbiorów Muzeum w Bochni”. To spotkanie zostało przeniesione na inny termin. – O nowym terminie spotkania poinformujemy w odpowiednim czasie – przekazał Jan Flasza, dyrektor Muzeum w Bochni.

W Miejskim Domu Kultury w Bochni odwołano wszystkie imprezy i zajęcia. – W związku z decyzją sztabu kryzysowego z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego – Miejski Dom Kultury w Bochni zmuszony jest zamknąć kino i odwołać czasowo wszystkie zaplanowane imprezy, wykłady, spotkania i zajęcia sekcji MDK poinformowała Anna Kocot-Maciuszek, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Bochni.

Jedną z odwołanych imprez jest koncert w ramach cyklu Bochnia ROCKS! Paul Quinn, Harrison Young i Koen Herfst mieli wystąpić w sobotę 14 marca w dużej sali kina Regis. Koncert został odwołany.

Od 12 marca zamknięte będą wszystkie kina. Dotyczy to oczywiście również kina Regis w Bochni działającego w MDK. Odwołane zostają wszystkie seanse. W tym także zaplanowane na 12 marca spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Maciste”. Pokaz filmu „Na noże” zostanie przeniesiony na inny termin. – O nowej dacie poinformujemy, jeśli tylko sytuacja się unormuje i działalność kin zostanie wznowiona – podali organizatorzy.

Imprezy sportowe organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni nie są odwoływane, ale będą odbywały się bez udziału publiczności. – W związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni zaplanowane imprezy sportowe organizuje bez udziału publiczności – aż do odwołania – poinformował MOSiR Bochnia.

Zaplanowany na noc z 14 na 15 marca VII Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA 2020 został przesunięty na październik br. Impreza miała się odbyć m.in. w Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni.

Na razie pod znakiem zapytania są sobotnie (14 marca) Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Bochni w strzeleniu z broni pneumatycznej. Impreza ma się odbyć w strzelnicy I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni. Prawdopodobnie w czwartek organizatorzy podejmą decyzję o zawodach.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

GIS ostrzega przed ofertami „antywirusowych” produktów, m.in. suplementów diety

W przestrzeni publicznej, w szczególności w internecie pojawia się coraz więcej ofert produktów, m.in. suplementów diety, reklamowanych jako mające właściwości przeciwwirusowe i...

Bochnia. „GK”: Uchwała śmieciowa zgodna z prawem, ale szef RIO ma wątpliwości co do ugody z konsorcjum

Jak podaje „Gazeta Krakowska”, Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie stwierdziła, że uchwała w sprawie nowych stawek za odbiór odpadów komunalnych w Bochni...

Wideokonferecja starosty z włodarzami gmin

Starosta Bocheński Adam Korta odbył wideokonferencję z wójtami i burmistrzami z terenu Powiatu Bocheńskiego. Dyskutowano o bieżącej sytuacji w Powiece Bocheńskim związanej...

Brzesko. Przedsiębiorca dał szpitalowi 100 tys. zł na zakup respiratora

- 100 tys. zł na zakup respiratora przekazał naszemu szpitalowi Zygmunt Popiela z firmy Granit - poinformowała brzeska lecznica. To największa...

Koronawirus. Dwa nowe przypadki zakażenia w powiecie bocheńskim. W Małopolsce już 93

W piątek wieczorem służby wojewody małopolskiego poinformowały o kolejnych aż 18 nowych przypadkach potwierdzonych laboratoryjnie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Wśród nich są dwa...

Artykuły promocyjne

Galeria RONDO. Nowe godziny otwarcia

Od 1 marca bocheńska Galeria RONDO czynna jest o godzinę dłużej. To odpowiedź na prośby klientów, którzy...

Ogłoszenia

PRACA: Mechanik samochodowy, elektromechanik

Firma AUTO SERWIS Andrzej Budyś (Brzeźnica 139) zatrudni pracowników na stanowisko: Mechanik, elektromechanik

CO? GDZIE? KIEDY?

marzec, 2020

21,044FaniLubię
737ObserwującyObserwuj
526SubskrybującySubskrybuj
X