R e k l a m a

Futsal: BSF powtórnie Mistrzem Polski do lat 18! Tomasz Palonek z tytułem MVP

-

BSF ABJ Bochnia w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 18 w Unisławiu pokonał Jantara Ustka 5-2 (2-1) i został mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej. Bochnianie obronili tytuł wywalczony przed rokiem, a na dodatek uczynili to w imponującym stylu! Rewelacyjne zawody rozegrał Tomasz Palonek, który został uznany najwartościowszym graczem turnieju.

Bochnianie przeszli przez turniej jak burza, na najtrudniejszą przeszkodę trafiając w półfinale – przeprawa z Rekordem Bielsko-Biała udowodniła jednak tylko jeszcze dobitniej, że na tytuł mistrzowski jak najbardziej zasługują.

Najpierw jednak w piątek i sobotę bochnianie rozegrali trzy spotkania grupowe – wszystkie wygrali, strzelając 11 bramek i nie tracąc ani jednej. Kolejno pokonali AZS UG Gdańsk (4:0), Orła Jelcz Laskowice (5:0) i Hurtap Łęczyca (2:0).

Niedziela była dniem gier fazy pucharowej. BSF ABJ Bochnia najpierw zmierzył się w ćwierćfinale z ekipą gospodarzy – Unisław Team PBDI. Znów wygrał wysoko i przekonująco, po raz kolejny zachowując czyste konto (4:0).

W półfinale ekipa z Bochni trafiła na Rekord Bielsko-Biała – już przed meczem można było uznać to starcie za przedwczesny finał, bo w obu składach po parkiecie biega po kilku reprezentantów Polski. Kibice się nie zawiedli – emocji nie brakowało! Bochnianie w tym meczu wygrywali, potem przegrywali, ale ostatecznie zwyciężyli 3:2 (2:2)!

W finale BSF pokonał Jantara Ustka 5:2 (2:1) – aż cztery bramki w tym meczu zdobył Tomasz Palonek. W sumie ten zawodnik zdobył w turnieju aż 14 z 23 goli dla Bochni i choć nie pozwoliło to wywalczyć tytułu króla strzelców, to Palonek został wybrany najwartościowszym zawodnikiem finałów (MVP).

Skład mistrzów Polski: Jakub Smoleń, Wojciech Stefaniak – Mateusz Prokop, Mateusz Matlęga, Piotr Matras, Tomasz Palonek, Filip Korta, Jakub Burkowicz, Paweł Matras, Igor Dymura, Jakub Machaj, Jakub Pasiut, Wiktor Nagrodzki, Dawid Burek.

I Trener: Kamil Rynduch
II trener: Łukasz Piech
Fizjoterapeuta: Paweł Piątkowski

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia