Trwa remont ulicy Konstytucji 3 Maja. Będzie zatoka autobusowa

-

W ramach modernizacji drogi wojewódzkiej nr 965 trwa obecnie m.in. remont fragmentu ul. Konstytucji 3 Maja. Pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Karosek a wiaduktem kolejowym budowana jest zatoka autobusowa.

Prace wykonywane są na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie (ulica Konstytucji 3 Maja jest drogą wojewódzką) i jest to jeden z wielu etapów zadania inwestycyjnego pn. „Rozbudowa DW 965 Zielona – Limanowa”.

Pomiędzy skrzyżowaniem ul. Konstytucji 3 Maja z ul. Karosek a wiaduktem kolejowym budowana jest zatoka autobusowa wraz z peronem przystankowym.

– Roboty w zależności od warunków atmosferycznych w zakresie takiej zatoki trwają 1-2 miesiące – poinformował Dawid Gleń, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Oprócz tego zadania oraz rozpoczętej niedawno modernizacji fragmentu ul. Wiśnickiej prace związane z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 965 będą jeszcze prowadzone na ul. Proszowskiej.

– W ramach prac modernizacyjnych w bieżącym roku planowana jest modernizacja drogi wojewódzkiej 965 ul. Proszowska w miejscowości Bochnia na odc. 050 km 0+040 – odc. 050 km 0+940. W ramach planowanych prac ma zostać wykonana nowa nawierzchnia redukująca hałas. Na chwilę obecną ogłoszone jest postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy prac – przekazał Dawid Gleń.

Termin wszystkich robót na DW 965 przewidziany jest do połowy sierpnia br.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

ZUS: Ponad 1,9 tys. wniosków o odroczenie płatności składek w Małopolsce

W Małopolsce dotychczas wpłynęło przeszło 1,9 tys. wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek. Możliwość odroczenia oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty...

Koronawirus w Małopolsce. W porannym raporcie aż 11 nowych przypadków. 4 z powiatu brzeskiego

W sobotę w Małopolsce potwierdzono w sumie 19 przypadków zakażenia koronawirusem, a w niedzielnym porannym raporcie ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 11....

Bochnia. Ludzie wspierają ratowników. Już nie tylko maseczki – dziś dostali… kontener! – WIDEO

Szyjące maseczki panie w ciągu niespełna dwóch tygodni wykonały ich już 5 tysięcy (!). W tym krótkim czasie inicjatywa rozgałęziła się też...

Pożegnanie

Jan Czesak (1935 – 2020) Pożegnaliśmy wczoraj Jana Czesaka, Wieloletniego Prezesa Zarządu i Przewodniczącego...

Koronawirus w Małopolsce – bieżące podsumowanie. 109 zakażeń, 4 osoby w stanie ciężkim

Aktualnie w Małopolsce mamy 109 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Najmłodsza zakażona osoba ma 12 lat, najstarsza 83 lata. Najwięcej zakażonych...

Artykuły promocyjne

Galeria RONDO. Nowe godziny otwarcia

Od 1 marca bocheńska Galeria RONDO czynna jest o godzinę dłużej. To odpowiedź na prośby klientów, którzy...

Ogłoszenia

PRACA: Mechanik samochodowy, elektromechanik

Firma AUTO SERWIS Andrzej Budyś (Brzeźnica 139) zatrudni pracowników na stanowisko: Mechanik, elektromechanik

CO? GDZIE? KIEDY?

marzec, 2020

21,060FaniLubię
740ObserwującyObserwuj
526SubskrybującySubskrybuj
X